Michał Sołtan z "Must Be The Music" dał koncert na balkonie. Nie tylko on. Sami Harb też umilił sąsiadom domową izolację

Michał Sołtan, znany z programu "Must Be The Music", umilił swoim sąsiadom czas domowej izolacji. Muzyk zaskoczył ich wyjątkowym koncertem. Jak się jednak okazuje, Sami Harb z "The Four. Bitwa o sławę" również wpadł na taki pomysł.

Na początku marca koronawirus dotarł do Polski. Aby zapobiec rozprzestrzenieniu się SARS-Cov-2, władze kraju zakazały masowych imprez. Zamknięte zostały też kina oraz teatry, przez co wielu artystów będzie się borykać z problemami finansowymi. W obecnej sytuacji gwiazdy zachęcają swoich obserwatorów do zostania w domach, a część z nich stara się nawet zainspirować fanów do aktywnego spędzenia czasu w domowym zaciszu. Czy da się jednak połączyć pozostanie w mieszkaniu i udział w wydarzeniu kulturalnym? Michał Sołtan oraz Sami Harb udowadniają, że jest to możliwe.

Zobacz wideo Beata Kozidrak poleca swój hit, aby obliczyć czas mycia rąk:

Michał Sołtan i Sami Harb koncertują na balkonie

Pomimo tego, że mamy do czynienia z pandemią koronawirusa, muzycy umożliwiają fanom spotkania z własną twórczością online. W tym celu nagrywają swoje koncerty i dzielą nimi w Internecie. Michał Sołtan, gwiazda "Must Be The Music. Tylko muzyka", poszedł jednak o krok dalej. Artysta zainspirował się Włochami, którzy mimo pozostawania w w izolacji domowej, wychodzą na balkony, by grać muzykę. Gitarzysta zaskoczył swoich sąsiadów koncertem w iście włoskim stylu, a filmem z balkonowego show podzielił się w mediach społecznościowych.

Dziś nieco spokojniej, moją nową kompozycję do słów przyjaciela Mungo Keulemans'a dedykuję wszystkim na kwarantannie - napisał Michał Sołtan.

Jak widać na nagraniu, sąsiedzi muzyką byli zachwyceni. Jednak nie tylko Michał Sołtan postanowił zainspirować się Włochami. Na podobny pomysł wpadł również Sami Harb - uczestnik i zwycięzca dwóch odcinków nowego programu Polsatu -  "The Four. Bitwa o sławę". Wokalista zaprezentował swoim sąsiadom piosenkę "Bohemian Rhapsody" zespołu Queen. Mieszkańcy warszawskich Bielan byli zachwyceni.

"Bohemian Rhapsody" from my balcony - napisał na Instagramie Sami Harb.
 

A Wy, co sądzicie o podobnych inicjatywach? Chcielibyście, aby na Waszym osiedlu odbyły się podobne koncerty?

PJA