Gwiazdy o koronawirusie. Wyszło słabo: Pieczonka zachęca do kupowania kosmetyków, Baron by "nie wariować", Pudzian łyka witaminy

Koronawirus sieje popłoch także wśród gwiazd. Jak celebryci radzą sobie ze strachem przed zakażeniem? Bywa różnie.

Epidemia koronawirusa to od kilku tygodni najgorętszy temat w przestrzeni publicznej. Wiele polskich gwiazd także poczuło się do tego, aby skomentować zaistniałą sytuację. Głos zabrała między innymi Viola Kołakowska.Aktorka oburzyła się faktem, że ludzie wykupili ze sklepu cały asortyment papieru toaletowego. Jej nagranie było jednak dopiero początkiem fali odzewu ze strony gwiazd. W tym miejscu apelujemy o rozsądek i niewierzenie idolom w każdej sprawie.

Viola Kołakowka oburzyła się paniką Polaków w obliczu koronawirusa. "Pogięło was"

Zobacz wideo

Gwiazdy radzą, jak walczyć z koronawirusem

Zauważyliśmy, że polscy celebryci mają słabość do zabierania głosu na niemal każdy temat. Tak też jest w przypadku epidemii koronawirusa. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że część gwiazd ma tendencje do przekazywania niepotwierdzonych i nierzadko fałszywych wskazówek dotyczących walki z wirusem.

Mariusz Pudzianowski dla przykładu pochwalił się swoim obserwatorom na Instagramie, że jego ochroną przed koronawirusem jest witamina C.

 
Rano jedna i wieczorem przed snem druga. Można nabyć w każdej aptece w Polsce - zachwala "Pudzian".

Obserwatorzy siłacza szybko zareagowali i zaczęli pisać w komentarzach, że taka terapia nie będzie skuteczna w walce z koronawirusem. Faktem jest jednak, że regularne przyjmowanie witaminy C, może podnieść naszą odporność.

Mateusz z duetu Fit Lovers polecił z kolei swoim obserwatorom, aby pili ciepłą wodę, ponieważ "wirus umiera w temp powyżej 27 stopni". To oczywiście nieprawda! Uwagę zwraca zapas papieru toaletowego, jaki widzimy na nagraniu.

Co za akcja z tym koronawirusem. Patrzcie, my jesteśmy obkupieni w papier toaletowy. Audica wypełniona po brzegi, myślałem, że to są żarty, jednak jak poszliśmy do sklepu, półki opustoszały. Nie wiem dlaczego, ale w większości ludzie powykupowali cukier, mąkę i brzoskwinie. Nie uważam, żeby był to jakiś super zestaw na przeżycie - zauważył Mateusz.

Mateusz z Fit LoversMateusz z Fit Lovers Instagram/fit.lovers

Jak żyć, celebrytko?

Niemniej szkodliwa jest ignorancka postawa niektórych celebrytów. Podczas gdy zewsząd słyszy się o tym, żeby możliwie ograniczyć wychodzenie z domu, Magda Pieczonka nagrała dla swoich obserwatorów filmik, na którym zachęca ich do robienia zakupów w drogeriach. Reakcja internautów była błyskawiczna - oburzył ich pomysł influencerki. Makijażystka w porę zreflektowała się i wytłumaczyła z nagrania.

Magda Pieczonka na InstagramieMagda Pieczonka na Instagramie Instagram/magdapieczonkamakeup

W międzyczasie Baron zachęcił swoich obserwatorów do tego, aby nie panikowali.

Ludzie, nie dajcie się zwariować. Of course, koronawirus istnieje i trzeba być uważnym, natomiast nie dajcie się zwariować. Moja pierwsza złota rada, którą stosuję sam od kilku sezonów: nie obarczaj się odpowiedzialnością emocjonalną za coś, na co nie masz wpływu. W związku z tym, jeżeli koronawirus będzie, to i tak będzie, a jeżeli nie będzie, to nie - powiedział na InstaStories.

Filmik, na którym to powiedział, nagrał wracając z siłowni, a następnie udał się na domówkę. Nie jesteśmy zwolennikami paniki, ale bagatelizowanie odgórnych zaleceń też nie jest dobre.

Głos zabrała też Monika Zamachowska. Dziennikarka poleca wizytę u bioenergoterapeuty, który dobrą aurą jest w stanie zwalczyć wszelkie choroby, a może nawet koronawirusa.

Skorzystajcie z przekazu energetycznego. Przyjaźnię się ze Zbyszkiem Nowakiem od 25 lat. Wiele razy uchronił mnie przed chorobą, również przed atakiem paniki. Wierzę w energię i dobroczynny efekt jej działania. Polecam Wam kontakt - napisała na Instagramie.
 

Mamy nadzieję, że podchodzicie do rad swoich idoli z dystansem.

Więcej o: