Magda Gessler ogłasza, że cebula chroni przed wirusami. "Są do niej przyklejone". Dostała za to nominację do Biologicznej Bzdury Roku

Magda Gessler opublikowała w swoich mediach społecznościowych dosyć intrygujący wpis. Zwraca się w nim do fanów i zachęca do leczenia się... cebulą.

Nie od dziś wiadomo, że Magda Gessler jest bardzo ekstrawagancką osobą. Dzięki rewolucjom w restauracjach w całej Polsce zyskała status prawdziwej gwiazdy. Restauratorka w swoim hitowym programie ratowała nie tylko biznesy, ale często również związki czy nawet relacje rodzinne. Dzięki temu stała się dla wielu Polaków prawdziwą mentorką.

Na Facebooku obserwuje ją już ponad milion osób. Internauci chętnie śledzą jej wyjątkowe wpisy. Gessler znana jest ze swojego niekonwencjonalnego stylu, w którym roi się od błędów interpunkcyjnych. Jednak to właśnie za to Polska pokochała Magdę - za jej autentyczność. Ostatnio jednak nawet sama Gessler została skrytykowana przez obserwatorów. A wszystko przez... cebulę.

Zobacz wideo W Kole Plotka cebuli nie było, ale za to Magda Gessler zdradziła nam kilka innych smaczków:

Magda Gessler leczy wirusy cebulą

66-latka opublikowała na oficjalnym fanpage'u dosyć intrygujący wpis. Na początku zwróciliśmy uwagę na kilkusekundowy film, na którym Magda trzyma obraną cebulę. Patrzy w kierunku obiektywu i pyta:

Cebula - prawda czy zabobon? Pomaga czy to bajka? Posłuchajcie - zachęca.

Dalej jest tylko lepiej. Magda w opisie posta rozpisała się na temat zdrowotnych właściwości cebuli. Zaznaczamy, że pisownia jest oryginalna.

Cebula To nie zart .. poczytajcie uważnie !!! To działa ja mam cebule przekorna na pol wbijamy w nią na widelec posypujemy gruba solą ... starczy na cały dzień .. jest b szkodliwa pod koniec dnia nie należy jej jesc w żadnej formie tylko wyrzucić dobrze zamknięto w foliowa torebkę wazne jest zbiorowiskiem wszystkich świństw które latały w powietrzu .. nasza Polska jest dobra do tego celu b b ostra ... i jedzmy ja na surowo awiza w sałatkach i twarozksch / to nie sposób na odganianie wampirów - pisze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Magda Gessler poleca swoje wypieki na depresję i złość. Fani podzieleni. "Uwielbiam Panią, ale słodycze nie odczarują depresji"

Dalej zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Magda powołuje się na amerykańskiego lekarza, który dzięki farmerom poznał wyjątkowe działanie cebuli.

W 1919 roku, kiedy epidemia grypy zabiła 40 milionów ludzi na świecie, w USA był lekarz, który odwiedzał farmerów, aby im pomagać. Wielu z nich niestety zaraziło się chorobą i umarło. Ale gdy ten lekarz zaszedł do domu jednego z nich i ku jego zaskoczenia cała rodzina była zdrowa. Okazało się, że jego żona umieściła nieobraną cebulę w różnych pokojach w domu. Galen nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał i poprosił o obejrzenie jednej z cebul, pod mikroskopem. W rezultacie odkrył, że wirusy grypy są przyklejone do cebuli, i to uratowało tę rodzinę.

Następnie powołała się na bardziej aktualną historię.

Istnieje wiele podobnych historii. Oto jedna z nich. Właścicielka salonu piękności, umieściła kilka misek z cebulą wokół swojego biznesu. Okazało się, że ani pracownicy, ani klienci nie zachorowali. Interesujące byłoby przeprowadzić test następnym razem, gdy pojawi się epidemia, albo po prostu zagr.

Jak możecie się domyślić, reakcje fanów były bardzo podzielone. Jedni z nich wprost wytknęli restauratorce, że to co pisze jest po prostu niepoważne.

Tak jak panią szanuję, pani Magdo, za wiedzę z zakresu kulinariów, tak moim skromnym zdaniem - wyrażanie swojej opinii na tematy medyczne w formie historyjek bez źródła, są poniżej poziomu znanej restauratorki.
Pani Magdo, w 1919 roku nie istniały mikroskopy, pod którymi dałoby się zobaczyć jakiekolwiek wirusy, które są nawet kilkaset razy mniejsze niż bakterie. To stało się możliwe dopiero, dzięki mikroskopom elektronowym, z których pierwszy powstał na początku lat trzydziestych, a udoskonalony nie został aż do lat pięćdziesiątych! Należy dbać o higienę i zdrowy rozsądek a nie szukać rozwiązania w cebuli - pisali.

Jednak znaleźli się również tacy, którzy twierdzili, że Gessler może mieć rację.

Cebula jest wspaniała! Mój tata, świętej pamięci, jadał cebulę surową, obierał i zjadał niczym jabłko. A jak moje dzieci są przeziębione, to najbardziej pomaga im syrop z cebuli i czosnku.
Cebula najlepsza na wszystko. Nie zapominajmy też o czosnku.

Inwencję Magdy docenił również portal naukowy To tylko teoria. Nazwał jej wypowiedź "biologiczną bzdurą roku". Przypomnijmy, że wcześniej taką nagrodę otrzymali m.in. Ewa Kopacz za dinozaury, które żyły wśród ludzi czy Natalia Siwiec za teorię, że promieniowanie UV nie jest szkodliwe dla skóry.

Niestety, cebula nie chroni przed wirusami. Poza tym niemożliwe było w 1919 zobaczenie wirusów pod mikroskopem, bo mikroskopy elektronowe zaczęły powstawać w latach 30. XX wieku - czytamy w wyjaśnieniu.

A czy Wy wierzycie w wyjątkowe działanie cebuli? Dajcie znać w komentarzu!

KB