''Królowa i konkwistador'' - odc. 42-43 [10.08.2021]. Streszczenie odcinków

Co czeka na nas w kolejnych odcinkach ''Królowej i konkwistadora''? Meneses wpada w pułapkę. Buendia popełnia błąd, który zagrozi życiu jego ludzi. Pedro de Heredia ma stać się ofiarą zemsty ze strony najbliższych.

''Królowa i konkwistador'' - streszczenie odcinka 42

Meneses wpada w pułapkę zastawioną przez Ines i Constanzę. Kompletnie nie wie, co się z nim stało po spotkaniu. Kobiety alarmują straż o napadzie na dom gubernatora. Buendia coraz dalej posuwa się w planowaniu ataku na miasto. Wtajemnicza Alberto w swoje zamysły. Jego machinacje przynoszą jednak katastrofalny skutek - cierpią przez to jego ludzie. Manolo chce zaimponować Sol. W tym celu pokazuje jej swój nowy dom. De Heredia chce, żeby Catalina pracowała u niego.   

Zobacz też: "Królowa i konkwistador" na TVP1. Kto jest kim w serialu? Ile będzie odcinków?

''Królowa i konkwistador'' - streszczenie odcinka 43

Constanza z pomocą Ines planuje zemstę na swoim mężu. Tymczasem uwagę de Heredii zaprząta propozycja ojca Ivana. Chodzi o budowę nowego kościoła. Catalina dalej chce wyjaśnić sprawę swojego ojca. Pomoc kobiecie oferuje Meneses. Tymczasem Alberto chce uciec - jego zamiary niweczy Rebecca. Donosi o jego zamiarach Buendii. Kończy się śledztwo w sprawie napadu na dom gubernatora.

O czym jest  ''Królowa i konkwistador''?

''Królowa i konkwistador'' to serial kostiumowy produkcji kolumbijskiej. Powstał w 2019 r. i przez pewien czas dostępny był na platformie Netflix. W te wakacje jest jednym z mocnych punktów ramówki TVP 1. Fabuła przenosi nas w barwne i inspirujące, ale i mroczne czasy konkwisty. Poznajemy Pedro de Heredię, który ucieka z rodzinnej Almerii po to, by zyskać sławę i bogactwo w Nowym Świecie. Tu przez przypadek poznaje córkę indiańskiego wodza Catalinę. Pomaga dziewczynie i z wzajemnością się w niej zakochuje. Niestety, ale późniejsze wypadki zmuszają go do zdrady. Catalina nie może mu wybaczyć i poprzysięga zemstę. Okazja do niej nadarza się po latach. Czy kobieta wypełni swój plan? To okaże się jeszcze przed końcem wakacji. Dwa najbliższe odcinki już 10 sierpnia o 20.35 i 21.30 w TVP 1.

Zobacz też: "Królowa i konkwistador". Jak nazywa się piosenka tytułowa? Kto ją śpiewa?

Zobacz wideo Wywiad z twórcami serialu "Rojst" [Popkultura]
Więcej o: