"Milionerzy". Ile chromosomów ma muł? - odpowiedź na pytanie

W ostatnim odcinku "Milionerów" pojawiło się pytanie dotyczące genetyki. Jak z odpowiedzią poradził sobie uczestnik programu TVN?

W 291. odcinku "Milionerów" uczestnik programu musiał zmierzyć się z pytaniem z zakresu genetyki. Za poprawną odpowiedź mężczyzna mógł zgarnąć 5 tysięcy złotych. Jak poradził sobie z pytaniem?

Zobacz wideo Jak bliscy Kacpra i Piotra zareagowali na ich coming out? [Koło Plotka Extra]

Ile chromosomów ma muł, jeśli matka, klacz konia domowego, ma ich 64, a ojciec osioł 62?

A. 126

B. tyle samo, co matka

C. tyle samo, co ojciec

D. 63

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie. Ile chromosomów ma muł, jeśli matka, klacz konia domowego, ma ich 64, a ojciec osioł 62?

Uczestnik programu przyznał, że wszystkie odpowiedzi poza wariantem A wydają mu się prawdopodobne. Zdecydował się na wykorzystanie swojego pierwszego koła ratunkowego - pytania do publiczności.

Publiczność zdecydowanie postawiła na odpowiedź D - 63 - wariant otrzymał 57 proc. głosów. 18 proc. publiczności zaznaczyło odpowiedź C, 15 proc. A i 10 proc. zaznaczyło odpowiedź B. Uczestnik programu postanowił zaryzykować, zaznaczył odpowiedź D.

D - 63 to poprawna odpowiedź. Uczestnik programu zdobył 5 tys. złotych i otworzył sobie drogę do dalszych wygranych w programie. Osobnik ma połowę materiału genetycznego od rodziców, 32 od matki i 31 od ojca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.