O jakim obrazie Stanisław Przybyszewski napisał: "Niebo rozświetliło się krzykiem biednego syna Ewy"? Odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy"

O jakim obrazie Stanisław Przybyszewski napisał: "Niebo rozświetliło się krzykiem biednego syna Ewy"? Takie pytanie usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Poniżej przedstawiamy odpowiedź.

Program "Milionerzy" od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów stacji TVN, którzy kibicują każdemu z uczestników w ich drodze do miliona złotych. W jednym z odcinków uczestnik musiał wykazać się sporą wiedzą i wskazać, o jakim obrazie Stanisław Przybyszewski napisał: "Niebo rozświetliło się krzykiem biednego syna Ewy". Jak sobie poradził?

O jakim obrazie Stanisław Przybyszewski napisał: "Niebo rozświetliło się krzykiem biednego syna Ewy"?

A. o "Krzyku" Muncha
B. o "Kobietach" w ogrodzie" Moneta
C. o "Parasolkach" Renoira
D. o "Absyncie" Degasa

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie: O jakim obrazie Stanisław Przybyszewski napisał: "Niebo rozświetliło się krzykiem biednego syna Ewy"?

Uczestnik początkowo rozważał wybranie wariantu A, ale nie był w stanie przypomnieć sobie wyglądu obrazów podanych w pozostałych opcjach. Wskutek tego postanowił użyć koła ratunkowego w postaci 50:50. Komputer odrzucił dwie losowe odpowiedzi i do wyboru pozostały warianty A i B.

Pewny swoich przypuszczeń uczestnik postawił zatem na odpowiedź A, czyli o "Krzyku" Muncha i był on poprawny. Dzięki temu wygrał 10 tysięcy złotych i pozostał w dalszej grze o milion złotych.

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.