Odważna teza Holeckiej w rozmowie z Biedroniem. "Pańska rodzina jest taką samą rodziną jak moja"

Wiele lat obecności Danuty Hołeckiej w Telewizji Polskiej, a także licznie wygłaszane przez nią opinie spowodowały, że jej wiarygodność została mocno nadszarpnięta. Teraz jednak, ku zdumieniu widzów, zgodziła się z Robertem Biedroniem co do związków partnerskich osób homoseksualnych.

Twarz "Wiadomości" TVP nie stroni od kontrowersyjnych komentarzy, które doprowadzają do lawiny krytycznych głosów w sieci. Tak samo było po wywiadzie z Robertem Biedroniem w programie "Gość Wiadomości", w którym dziennikarka pokusiła się o śmiałą tezę.

Holecka o LGBT: Rodzina prezydenta Dudy jest taką samą rodziną

Danuta Holecka przyznała, że według niej rodziny osób homoseksualnych niczym się nie różnią od innych. Choć próbowała w swojej wypowiedzi podłączyć tezę, jakoby to właśnie osoby LGBT dzieliły Polaków, wyszło jej coś zdumiewającego:

Mnie się wydaje, że generalnie proponowanie dzielenia społeczeństwa na społeczeństwo takie i takie, ludzi takich i takich, rodziny takie i takie, nie jest dobre. Przecież pańska rodzina jest taką samą rodziną jak moja rodzina, tak? Z pewnymi różnicami formalnymi - powiedziała dziennikarka.

Zdziwienie u Roberta Biedronia pojawiło się także w chwili, gdy Holecka odniosła się do rodziny prezydenta.

I tak samo rodzina prezydenta Dudy jest taką samą rodziną. Oczywiście różnimy się ilością braci, sióstr i tak dalej, ale to są takie same rodziny - dodała.

Kogoś chyba czeka trudna rozmowa z szefostwem...

Dziennikarka sugeruje Biedroniowi tworzenie podziałów. "Nie proponujcie tego"

Po chwili, gdy rozmowa przybrała nieco nerwowy dla obu stron charakter, Holecka zasugerowała, że odpowiedzialność za pogłębianie podziałów w polskim społeczeństwie leży w gestii właśnie Biedronia i osób "jemu podobnych".

Stygmatyzowanie na tych, którzy są z innego środowiska - nie proponujcie tego. Przecież środowiska homoseksualne są takie same - zakończyła dziennikarka.

A co na to Robert Biedroń?

Dziękuję, pani redaktor. Są takie same i chcą takich samych praw! - odpowiedział ze śmiechem.

W PiS chyba nastała konfuzja, a piekło zamarzło.

Zobacz wideo Politycy PiS uderzają w osoby LGBT. Biedroń: Wiele matek boi się o swoje dzieci
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.