Bikini brazylijskie - co trzeba o nim wiedzieć?

Bikini brazylijskie to dziś jeden z najczęściej wybieranych typów depilacji miejsc intymnych. Wykonywany jest za pomocą wosku w gabinecie kosmetycznym, choć posiadając dużą wprawę, można go także wykonać w domu.

Najpopularniejsze typy depilacji intymnej

Usuwanie owłosienia z okolic intymnych jest dziś standardem wśród kobiet, a coraz częściej na depilację decydują się także mężczyźni. Oto najpopularniejsze typy depilacji:

 • Bikini klasyczne

Polega na usunięciu wszystkich włosów z okolic pachwin, z pozostawieniem reszty. Niekiedy wykonuje się je z pogłębieniem - czyli depilacją także części warg sromowych, a także górnej linii bikini. W efekcie powstaje mniejszy lub większy trójkąt z owłosienia.

 • Bikini francuskie

Depilacji podlega całe owłosienie z pozostawieniem wąskiego, pionowego paseczka włosów na wzgórku łonowym. W typie francuskim nie depiluje się w ogóle pośladków.

 • Bikini brazylijskie

To najgłębszy typ depilacji intymnej. Usuwa się włosy z pachwin, wzgórka łonowego, miedzy pośladkami. Zwykle pozostawiony zostaje pasek owłosienia, jak w depilacji francuskiej. Wtedy oba te rodzaje depilacji różni usunięcie włosów z pośladków.

 • Bikini hollywoodzkie

Po tej depilacji nie pozostają żadne włosy ani z przodu, ani z tyłu - usuwa się także zawsze pasek na wzgórku łonowym nad łechtaczką.

Rossella Fiamingo postanowiła opublikować na swoim Instagramie zdjęcia z plaży. Pozująca w bikini szpadzistka zachwyciła wszystkich swoich fanów.Rossella Fiamingo postanowiła opublikować na swoim Instagramie zdjęcia z plaży. Pozująca w bikini szpadzistka zachwyciła wszystkich swoich fanów. www.instagram.com/rossellina91

Na czym polega depilacja bikini brazylijska?

Taki rodzaj depilacji oznacza usunięcie całego owłosienia z okolic odbytu, łona, pośladków, warg sromowych. Niekiedy pozostawia się wąski pasek włosów nad samą łechtaczką, jednak coraz popularniejsze jest usuwanie wszystkich włosów (nazywane coraz częściej depilacją hollywoodzką dla odróżnienia od tradycyjnej brazylijskiej). Depilacja "bikini brazylijskie" cieszy się rosnącą popularnością i jest obecnie jedną z najczęściej i najchętniej wybieranych przez kobiety typów depilacji okolic intymnych.

W wyniku depilacji brazylijskiej owłosienie znika na około 2  miesiące. Po tym czasie zabieg trzeba powtórzyć, jednak warto dodać, że często wykonywany redukuje i stale likwiduje większość włosów. Nigdy nie zapewnia jednak efektów jak po depilacji laserowej, czyli usunięcia owłosienia na zawsze.

Techniki depilacji brazylijskiej

Obecnie depilację typu brazylijskiego wykonuje się na dwa sposoby - woskiem i pastą cukrową, choć pierwotnie była wykonywana jedynie woskiem. Istnieją pewne różnice pomiędzy zastosowaniem tych dwóch metod.

 • Depilacja woskiem

Sam zabieg nie jest skomplikowany. Na skórę nakłada się wosk rozgrzany do temperatury 37 stopni Celsjusza, za pomocą specjalnej, jednorazowej szpatułki, wymienianej po każdej klientce (to niezwykle ważne ze względów higienicznych, warto tego dopilnować, wybierając salon kosmetyczny). Następnie wosk zostaje na chwilę przykryty plastrem z bawełny, a potem osoba wykonująca depilację odrywa go szybkim ruchem z kierunkiem wzrostu włosów. Odpowiednio wykonany zabieg usuwa włosy razem z cebulkami.

 • Depilacja pastą cukrową

Wygląda bardzo podobnie do depilacji woskiem, jednak zamiast wosku i plastra stosuje się ciepłą, płynną pastę cukrową, która zasychając, dokładnie oblepia i "łapie" włosy, by łatwo było wyrwać je wraz z cebulkami.

Aby zabieg depilacji brazylijskiej mógł zostać przeprowadzony, owłosienie powinno mieć przynajmniej 0,5 cm długości. W dzień depilacji nie należy smarować skóry żadnymi balsamami ani innymi tłustymi substancjami, ponieważ mogą one wręcz uniemożliwić dokładne wykonanie zabiegu.

Ania nie szczędzi swoim fanom zdjęć w bikini, w których pokazuje swoje szczupłe nogi.Ania nie szczędzi swoim fanom zdjęć w bikini, w których pokazuje swoje szczupłe nogi. www.instagram.com/annalewandowskahpba

Kto nie powinien się na nią decydować?

Choć bikini brazylijskie jest niezwykle popularne, nie jest to zabieg dla każdego. Kto powinien zrezygnować i znaleźć inny, bardziej dla siebie odpowiedni sposób depilacji okolic intymnych?

 1. Osoby zmagające się z problemem słabych, pękających naczynek - nieco bezpieczniejsza jest w tym przypadku depilacja z użyciem pasty cukrowej, niż wosku, jednak jeszcze lepiej będzie całkiem zrezygnować z tego zabiegu.
 2. Osoby cierpiące na choroby skóry.
 3. Osoby zmagające się z nawracającymi infekcjami okolic intymnych - całkowite usunięcie owłosienia z tych okolic może doprowadzić do nasilenia problemu, ponieważ owłosienie łonowe pełni funkcje bariery ochronnej dla drobnoustrojów.
 4. Osoby nadwrażliwe na ból - zabieg depilacji brazylijskiej jest bolesny, co dodatkowo potęguje fakt, że odbywa się on na bardzo wrażliwych miejscach ciała. Ból nie jest wprawdzie długotrwały, ale intensywny. Z tego względu może sprawić problem osobom o bardzo niskim progu bólu.
 5. Osoby przyjmujące leki o działaniu rozrzedzającym krew.

Depilacja brazylijska - kiedy warto?

 1. Nie trzeba martwić się o depilację w sezonie letnim - bikini brazylijskie to efekt na co najmniej dwa miesiące, bez konieczności golenia się i stałego zmagania z odrastającymi, widocznymi i drapiącymi włoskami.
 2. To zabieg idealny dla kobiet, które uprawiają sport w krótkich kostiumach, tańczą lub często bywają na plaży.
 3. Po kilku zabiegach można liczyć na wyraźne przerzedzenie włosów, co pozwala na łatwiejsze i skuteczniejsze usuwanie ich maszynką w razie potrzeby.
 4. Nie sposób osiągnąć podobnego poziomu gładkości i równie dobrego, dokładnego efektu przy pomocy maszynki do golenia.

Depilacja brazylijska w domu

Choć niektóre kobiety decydują się na samodzielne wykonanie depilacji brazylijskiej, często jest to duże utrudnienie, na przykład ze względu na niedostępność depilowanych miejsc. Lepszą i bezpieczniejszą opcję stanowi powierzenie tego zadania kosmetyczce, która ma wprawę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.