Odżywki do rzęs

Chcesz mieć piękne, długie i gęste rzęsy? Kup odżywkę do rzęs. One naprawdę działają!

Nie wszystkie kobiety zdają sobie sprawę z tego, że malowanie rzęs tuszem osłabia je, przez co tracą one swój urok. Oczywiście można trafić na takie kosmetyki, które sprawią, że wszelkie niepożądane efekty zostaną zminimalizowane, ale mimo wszystko ich działanie nie będzie do końca korzystne. Jest jednak sposób na to, aby odżywić swoje rzęsy i przygotować je na nałożenie tuszu i innych kosmetyków. To odżywka do rzęs.

Po co stosować odżywkę do rzęs?

Odżywka do rzęs to specjalny rodzaj kosmetyku, dzięki któremu możliwe staje się osiągnięcie lepszej długości oraz gęstości rzęs. Służy ona do stosowania przez kilka tygodni, a po tym czasie można zauważyć prawdziwie dobre efekty. Nie ma obaw, że w jakikolwiek sposób podrażnią one oczy, ponieważ zawierają same bezpieczne składniki. Dlatego też nawet kobiety o bardzo wrażliwych oczach mogą je z powodzeniem stosować.

Rezultaty, jakie daje taka odżywka, to: wydłużenie i wzmocnienie rzęs, nadanie im głębszego koloru (dlatego wyglądają jak pomalowane), zagęszczenie. Oczywiście tym najważniejszym zadaniem jest wspomniane wzmocnienie. Dzięki niemu rzęsy nie będą wypadać ani nie będą zbyt cienkie, żeby można je było malować. Stosowanie dobrej odżywki wspomaga efekt naturalności, co bardzo pozytywnie wpływa na wygląd całej twarzy.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie preparaty działają tak samo dobrze. Wszystko zależy od ich jakości oraz zastosowanych do stworzenia preparatu składników.

Stosowanie odżywki do rzęs jest ważne nie tylko ze względu na to, że w dużym stopniu poprawia wygląd i wzmacnia spojrzenie, ale też ze względów praktycznych i zdrowotnych. Rzęsy to delikatne włoski, które pełnią bardzo ważną funkcję – mają chronić oczy przed dostawaniem się do nich zanieczyszczeń i innych niebezpiecznych dla oka drobinek. Dlatego jeśli się je wzmocni, to można także wspierać barierę ochronną dla oka.

Jak działa odżywka do rzęs?

Jak w szczegółowy sposób określić metodę działania odżywek do rzęs? Chodzi o to, że muszą one dostarczyć mieszkom włosowym składników odżywczych. Kiedy składniki te przedostaną się do cebulek, wówczas mogą skutecznie wpływać na pobudzenie i ich lepszą pracę. Z tego powodu możliwe będzie nie tylko przyspieszanie wzrostu, ale także hamowanie ich wypadania.

Jakie substancje odżywcze znajdują się w odżywkach do rzęs? Będą to przede wszystkim witaminy B5 i E, które wpływają na lepszą strukturę włosów, pozwalają wygładzić, nawilżyć. Podobnie działa wykorzystany kwas hialuronowy, zapewniający większą elastyczność i wzmocnienie. Za wzrost rzęs odpowiada specjalna substancja o nazwie bimatoprost. Za bezpieczeństwo w stosowaniu, usuwanie podrażnień i zaczerwienienia odpowiedzialna jest alantonina. Potrzebne w prawidłowym oddziaływaniu na strukturę rzęs są też antyoksydanty, a ich źródłem są zastosowane w różnej ilości: wyciągi z żeń-szenia, zielonej herbaty, pszenicy, nagietka czy miłorzębu japońskiego.

Jaką zatem wybrać odżywkę, aby można było mówić, że daje naprawdę dobre efekty? Najlepsza będzie taka, która spełnia pewne kryteria. Są to: faktyczna skuteczność w działaniu (odżywka powinna działać na wszystkich frontach, zapewniając rzęsom odżywienie, wzmocnienie, regenerację itd.), szybkość (chodzi o to, aby widoczne rezultaty były widoczne już po kilku tygodniach stosowania, a nie po kilku miesiącach), bezpieczeństwo i wpływ na wrażliwe oczy (nie może uczulać), łatwość aplikacji (co jest połączone z dostępnym przy odżywce aplikatorem) i coś, na co zdecydowana większość zwraca szczególną uwagę – cena.

Sposób nakładania odżywki

Żeby móc zauważyć pozytywne efekty, trzeba też koniecznie umieć zastosować odżywkę. Powinno się ją nakładać na linię rzęs, a także na całą długość włosków. Oczywiście służą do tego odpowiednie aplikatory, które znajdują się już przy kosmetyku. Czasem są to szczoteczki, czasem pędzelki. Nie jest ważne, który aplikator się wybierze, bo każdym z nich można dobrze rozprowadzić preparat. Ważne jest natomiast, żeby pokryć substancją wszystkie rzęsy na całej ich długości oraz linię rzęs.

Oczywiście koniecznie trzeba w tym miejscu wspomnieć, że tylko systematyczne stosowanie odżywki będzie mogło dać faktyczne efekty.

Inne niezbędne czynności do wykonania to całkowite i dokładne usunięcie makijażu oraz oczyszczenie twarzy i oczu. Preparat powinno się nakładać rano i wieczorem – nawet najlepsza odżywka do rzęs nakładana raz dziennie w większej ilości nie da dobrych efektów, bo wtedy obciąży się rzęsy. Ważne jest też zapewnienie sobie czasu na wyschnięcie odżywki, czyli jej wchłonięcie się. Trwa to kilka minut.

Przykładowe odżywki do rzęs

Na rynku znajduje się spora ilość odżywek do rzęs. Jak się połapać w tych wszystkich możliwościach? Warto przeczytać poniższe wskazówki odnoszące się do konkretnych przykładów produktów.

  • Odżywka do rzęs Regenerum stymuluje rzęsy do wzrostu, zagęszczenia i pogrubienia. Łagodzi skórę powiek dzięki ekstraktowi ze świetlika. Z jednej strony zawiera szczoteczkę do nakładania preparatu na włoski, a z drugiej eyeliner do stosowania na linii rzęs. Po nałożeniu można zastosować tusz, który ułoży się na rzęsach wyjątkowo ładnie.
  • Eveline odżywka do rzęs – to jednocześnie serum odbudowujące, aktywator do wzrostu rzęs i baza pod tusz. Sprawdzi się w przypadku rzęs łamliwych i zniszczonych. Zawiera olejek arganowy, kwas hialuronowy, D-panthenol. Po systematycznym stosowaniu można się spodziewać rzęs dłuższych, gęstszych i wyjątkowo mocnych. Jej dużym plusem jest niska cena – 17 zł za 10 ml.
  • Odżywka do rzęs Miralash – na słabe i krótkie rzęsy, wpływa na pobudzenie rzęs do wzrostu i hamuje ich wypadanie. Działa nie tylko na rzęsy, ale i na skórę wokół oczu, czyniąc ją odżywioną i zadbaną. Zawiera ekstrakt z żeń-szenia i pokrzywy zwyczajnej.
  • Odżywka do rzęs Nanolash – jedna z najlepszych na rynku, wpływa na odżywienie rzęs oraz na poprawę ich wyglądu. Zawiera same naturalne składniki. Działa szybko, bo już po kilku tygodniach od rozpoczęcia stosowania. Jej wpływ na rzęsy jest całkowicie bezpieczny, co wynika z przeprowadzonych badań.
  • L’biotica – jej działanie odnosi się do zapobiegania wypadaniu rzęs, regeneracji, nadawania im zdrowego wyglądu i zapewniania blasku i połysku. Wpływa na przyspieszanie wzrostu włosków i nadania im sprężystości w przygotowaniu na nałożenie tuszu. Zawiera prowitaminę B5, kreatynę i L-argininę.

Odżywka do rzęs to dodatkowy kosmetyk, dzięki któremu można skutecznie wpłynąć na poprawę ich wyglądu oraz zadbać o ich zdrowie. Warto dobrać ją do swoich potrzeb, aby przyniosła spodziewane rezultaty.

red.

Więcej o:
Copyright © Agora SA