Czy warto pić zieloną kawę? Dowiedz się, z czego powstaje i jakie wykazuje właściwości

Zielona kawa to doskonały sposób na odchudzanie. Dowiedz się więcej na temat jej korzystnych właściwości.

Masz ciągły problem z nadwagą i nie potrafisz samodzielnie pozbyć się zbędnych kilogramów? Wykazujesz tendencje do ciągłego podjadania pomiędzy posiłkami? Próbowałaś już wielu sposobów na odchudzanie, lecz żaden nie pomagał? Poznaj zatem zieloną kawę oraz jej niesamowite właściwości. Badania naukowe nie pozostawiają żadnych złudzeń – jej systematyczne picie naprawdę pomaga schudnąć oraz zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele poważnych chorób.

W jaki sposób powstaje zielona kawa do picia i dlaczego odchudza?

Zielona kawa powstaje ze zmielonych ziaren kawowca, które jednak nie zostały poddane procesowi prażenia. Jej skład to między innymi tłuszcz, białko, węglowodany, sole mineralne, witamina PP, kwasy organiczne oraz pektyny. Zawartość kofeiny jest w tym przypadku podobna do zwykłej, czarnej kawy mielonej - wynosi około 40 mg na każde 100 gramów.
Dzięki zrezygnowaniu z prażenia ziaren, zniszczeniu nie ulega kwas chlorogenowy, zaliczany do grupy polifenoli. Jest to przeciwutleniacz, który skutecznie zmniejsza absorpcję glukozy do krwi po spożyciu posiłku. W konsekwencji w organizmie nie dochodzi do podskórnego odkładania się tkanki tłuszczowej. Poza tym kwas ten uaktywnia naturalne procesy organizmu odpowiedzialne za spalanie tłuszczu oraz niestrawionych produktów przemiany materii. Sprzyja również oczyszczaniu organizmu z wszelkiego rodzaju toksyn. Poza tym zielona kawa na odchudzanie działa tak dobrze dlatego, że pomaga zmniejszyć uczucie wilczego głodu. Dzięki temu w końcu można raz na zawsze rozwiązać problem z podjadaniem pomiędzy posiłkami.
Zielona kawa właściwości odchudzające zawdzięcza również zawartości kofeiny. Substancja ta przyśpiesza bowiem procesy metaboliczne organizmu, ułatwiając szybkie spalanie kalorii. Poza tym kofeina ułatwia zachowanie wielogodzinnej koncentracji, wpływając na pobudzenie organizmu i redukując poziom zmęczenia. Osobom z problemami sercowymi, z uwagi na wysoką zawartość kofeiny, nie jest jednak zalecana zielona kawa. Opinie lekarzy są jednoznaczne – należy w takim przypadku zrezygnować z jej picia dlatego, że wyraźnie podnosi ciśnienie tętnicze, zarówno skurczowe, jak i rozkurczowe. Z tego powodu zielona kawa do picia nie nadaje się również dla kobiet w ciąży oraz dzieci.

Zielona kawa pomoże uniknąć przedwczesnej śmierci

W zielonej kawie znajdują się nie tylko korzystne dla zdrowia antyoksydanty, lecz także diterpeny, takie jak kafestol oraz kahweol. Wszystkie te substancje działają na zasadzie synergii, wykazując właściwości przeciwzapalne i antynowotworowe. Systematyczne picie lub przyjmowanie suplementów z zieloną kawą, pozwala również spowolnić procesy starzenia organizmu. Z uwagi na spowolnioną absorpcję glukozy, kawa ta będzie również pomocna dla osób chorujących na cukrzycę typu II. Badania naukowe wykazały również, że za sprawą zielonej kawy można wspomóc proces wydalania żółci z organizmu.

Jak smakuje zielona kawa?

Nie każdemu niestety będzie odpowiadał specyficzny, gorzkawy smak, jakim cechuje się zielona kawa. Opinie na jego temat są zwykle negatywne, jednak po czasie można się przyzwyczaić. A naprawdę warto, ze względu na szereg korzyści związanych z odchudzaniem oraz zapobieganiem chorobom. Co jednak w przypadku, jeżeli pomimo wielu prób nadal nie do zaakceptowania jest dla nas smak zielonek kawy? Tabletki z zieloną kawą mogą się wtedy okazać strzałem w dziesiątkę! Na rynku dostępnych jest wiele suplementów, spośród których największą popularnością cieszy się Be slim. Zielona kawa w postaci tabletek jest znacznie łatwiejsza do przyjęcia, a korzyści zdrowotne nadal zostają zachowane. Cena suplementów jest oczywiście nieco droższa w porównaniu do zmielonych ziaren, ale nie na tyle duża, aby trzeba było rezygnować z ich zakupu.

Gdzie kupić zieloną kawę?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że korzyści zdrowotne, o których wspomnieliśmy, wykazuje jedynie ekologiczna zielona kawa. Gdzie zatem otrzymamy taki produkt, który powstał ze starannie wyselekcjonowanych ziaren? Najłatwiej dostać go w sklepach ekologicznych, w których ofercie znajduje się zielona kawa. Cena będzie znacznie niższa, jeżeli zamiast stacjonarnych sklepów, zdecydujemy się na zakup za pośrednictwem sklepu internetowego. Zieloną kawę w formie tabletek najlepiej kupować natomiast w aptece oraz bezpośrednio na stronach producentów. Niech nikogo nie zwiodą niskie ceny oferowane na portalach aukcyjnych. Wówczas trudno o to, aby zweryfikować jakość i bezpieczeństwo produktu.

Jak parzyć zieloną kawę?

Zielonej kawy nie powinno się zalewać wrzątkiem, lecz wodą w temperaturze około 90 stopni Celsjusza. Do kubka wsypujemy jedną lub dwie łyżeczki zmielonych ziaren i parzymy pod przykryciem około 5-7 minut. Do parzenia zielonej kawy nie nadają się ekspresy ciśnieniowe, gdyż ich użycie nie pozwala zachować jej właściwości zdrowotnych.

red.