Córka Adama Małysza wybrała inną drogę niż jej ojciec. Tak zarabia na życie

Chociaż Adam Małysz zapisał się na kartach historii sportu, jego córka wybrała zupełnie inny sposób na życie. Czym zajmuje się Karolina Małysz?

Wśród gwiazd sportu znane są przypadki, gdy dzieci idą w ślady rodziców. Tak zrobił m.in. Wojciech Szczęsny, którego ojciec był piłkarzem. Córka wybitnego skoczka narciarskiego, Adama Małysza, nie związała jednak życia zawodowego ze sportem.

Zobacz wideo Karolina Małysz o ślubie. To nie poszło po jej myśli

Karolina Małysz zmieniła kierunek studiów. Pracuje w zawodzie

Karolina Małysz początkowo studiowała kierunek Migracje międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Amerykanistyki i Studiów Polonijnych. Zrobiła licencjat, jednak na studia magisterskie wybrała już inny kierunek - Media społecznościowe w zarządzaniu na wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej na tej samej uczelni. Tematem jej pracy magisterskiej był "Wpływ sponsoringu sportowego na realizację celów zawodowych i osobistych profesjonalnych sportowców na przykładzie marki Red Bull". Tutaj widać, że inspiracją była kariera ojca, który był sponsorowany między innymi przez tę firmę podczas kariery sportowej.

Karolina Małysz pozuje z pracą magisterskąKarolina Małysz pozuje z pracą magisterską fot. Instagram.com/malyszczyz

To właśnie z drugim kierunkiem studiów Karolina Małysz związała życie zawodowe. "Cały czas pracuję w zawodzie, zajmuję się prowadzeniem kont social mediowych, a przez jakiś czas pracowałam również w influencer marketingu" - mówiła w rozmowie z serwisem WP SportoweFakty. Oprócz tego córka Adama Małysza interesuje się grafiką komputerową, chce też wciąż poszerzać swoje kompetencje, jeśli chodzi o digital marketing. Dzięki platformie Linkedin możemy prześledzić jej karierę. Karolina Małysz od sierpnia pracuje na stanowisku Junior Social Media Specialist w firmie Happy Parrots. Koordynuje także media społecznościowe swojego ojca.

Życie prywatne Karoliny Małysz. Z mężem łączy ją wspólna pasja

Karolina Małysz we wrześniu 2021 roku wyszła za mąż za wieloletniego partnera Kamila Czyża. Fotografie z uroczystości znajdziecie w galerii na górze strony. Dwa lata wcześniej zaręczyli się, wtedy córka skoczka podzieliła się w sieci zdjęciem pierścionka. Z mężem łączy ją pasja do podróżowania. Prowadzą profil na Instagramie "Czyżby podróż?", w którym dzielą się relacjami z wycieczek oraz przydatnymi wskazówkami. Odwiedzili już razem. m.in. Tajlandię, Malezję, Austrię i Niemcy.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.