Iga Świątek ma chłodne relacje z mamą i ograniczony kontakt. Dlaczego?

Iga Świątek może liczyć na wsparcie ojca - to właśnie on zachęcił ją do gry w tenisa. O mamie sportsmenki niewiele wiadomo, jednak z wypowiedzi Doroty Świątek wynika, że ich relacje są dość chłodne.

Iga Świątek wciąż jest pierwszą rakietą świata i mimo zaledwie 23 lat ma już na koncie imponujące sukcesy. Tenisistka w sobotę po raz czwarty triumfowała w Paryżu na kortach Rolanda Garrosa, zdobywając tym samym swój piąty tytuł wielkoszlemowy. Iga niewiele mówi o życiu prywatnym, jednak nie ma wątpliwości, że jej ojciec Tomasz Świątek bardzo ją wspiera i często towarzyszy jej podczas rozgrywek. A co z mamą naszej reprezentantki? 

Zobacz wideo Tak Lewandowski gratulował Idze Świątek

Relacje Igi Świątek z mamą. "Jest już dorosła"

Iga Świątek z ojcem ma bardzo bliską relację i wielokrotnie dziękowała mu publicznie. Podkreślała, że to on nauczył ją "profesjonalizmu w sporcie". Tomasz Świątek pojawia się na meczach córki, odbierał za nią też nagrodę na Balu Mistrzów Sportu. Mamą tenisistki jest Dorota Świątek, jednak ona nie towarzyszy córce na trybunach, na próżno też szukać ich wspólnych zdjęć w mediach społecznościowych. Mama 23-latki udzieliła jednak wywiadu, w którym wytłumaczyła, że etap jeżdżenia z córką na każdy mecz ma już za sobą.

Ten etap już przerobiłam i to podwójnie. Natomiast oglądam większość transmisji z meczów córki. Iga jest już dorosła, niezależna i samodzielna. Nie musi jeździć na turnieje z mamusią. Ma swój team - mówiła w rozmowie z serwisem WP Sportowe Fakty.

Dorota Światek odniosła się także do słów siostry tenisistki, Agaty, która w wywiadzie dla TVN24 powiedziała, że mama wycofała się z życia sportowego córki. Kobieta zapewniła, że zrobiła bardzo dużo dla swoich dzieci. "Nie czuję, bym wycofała się na własne życzenie z jej życia sportowego. Żeby kogoś wspierać, nie trzeba fizycznie przy nim być. Byłam mamą wielozadaniową i faktycznie dużo czasu stałam z boku... fotela stomatologicznego, aby zapewnić obydwu córkom wszechstronny rozwój osobisty. To pozwoliło im co roku cieszyć się wyjazdami na ferie zimowe i wakacje, a także podróżować po Polsce i Europie w celu realizacji ich pasji sportowych i podróżniczych. Pozwoliło na zaspakajanie ich wszelkich potrzeb i aspiracji. Nie tylko sportowych" - powiedziała. Zdjęcia Igi Świątek, także te z jej ojcem i siostrą, znajdziecie w galerii na górze strony.

Mama Igi Światek gratuluje jej mailowo

Dorota Świątek w tym samym wywiadzie przyznała, że rzeczywiście jej kontakt z córką jest ograniczony. Ma na to wpływ to, że Iga Świątek wciąż jest w podróży. Ujawniła jednak też, że powodem są "czynniki rodzinne".

Zawsze gratuluję córce wygranych tytułów, najczęściej drogą mailową. Natomiast kontakt jest mocno ograniczony. Iga często przebywa za granicą, ma bardzo napięty terminarz i wiele obowiązków. [...] Poza odległością i napiętym grafikiem na nasze relacje wpływają też czynniki rodzinne, ale nie chciałabym zgłębiać tematu. Tu postawmy kropkę" - ucięła temat.

Iga ŚwiątekIga Świątek Fot. KAPiF

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.