Iga Świątek ma chłodne relacje z mamą. Po zwycięstwach dostaje gratulacje mailem

Mama Igi Świątek rzadko wspiera córkę na trybunach. Dorota Świątek przyznała w wywiadzie, że jej relacje z tenisistką pozostawiają wiele do życzenia.

W sobotę 7 stycznia nie było wielkiej niespodzianki na Gali Mistrzów Sportu. Plebiscyt zwyciężyła Iga Świątek, która w minionym roku wygrała dwa turnieje wielkoszlemowe i zaszokowała świat znakomitą serią 37 zwycięstw z rzędu. Nagrodzony został również szkoleniowiec tenisistki, którego uznano za Trenera Roku. Iga Świątek może liczyć na Tomasza Wiktorowskiego zawsze i w pełni mu ufa. Co ciekawe, tak dobrych relacji nie ma z mamą.

Zobacz wideo Iga Świątek ciężko trenuje. Oto dowód

Mama Igi Świątek o relacjach z córką: kontakt jest mocno ograniczony

Dorota Świątek swego czasu udzieliła wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty. Zdradziła wtedy, że rzadko towarzyszy córce na trybunach.

Ten etap już przerobiłam i to podwójnie. Natomiast oglądam większość transmisji z meczów córki. Iga jest już dorosła, niezależna i samodzielna. Nie musi jeździć na turnieje z mamusią. Ma swój team.

Dorota Świątek twierdzi, że swoją ciężką pracą (jest specjalistką stomatologii) zapewniła córkom możliwość spełniania ich pasji.

Nie czuję, bym wycofała się na własne życzenie z jej życia sportowego. Żeby kogoś wspierać, nie trzeba fizycznie przy nim być. Byłam mamą wielozadaniową i faktycznie dużo czasu stałam z boku fotela stomatologicznego, aby zapewnić obydwu córkom wszechstronny rozwój osobisty. To pozwoliło im co roku cieszyć się wyjazdami na ferie zimowe i wakacje, a także podróżować po Polsce i Europie w celu realizacji ich pasji sportowych i podróżniczych. Pozwoliło na zaspakajanie ich wszelkich potrzeb i aspiracji. Nie tylko sportowych - wyznała mama tenisistki.

Jakie więc relację łączą obecnie matkę i córkę? Nie da się ukryć, że dość chłodne.

Zawsze gratuluję córce wygranych tytułów, najczęściej drogą mailową. Natomiast kontakt jest mocno ograniczony. Iga często przebywa za granicą, ma bardzo napięty terminarz i wiele obowiązków. Jest pochłonięta swoimi sprawami zawodowymi. Rozumiem to. Zresztą jako dorosła osoba sama określa i kształtuje relacje z innymi. Poza odległością i napiętym grafikiem na nasze relacje wpływają też czynniki rodzinne, ale nie chciałabym zgłębiać tematu. Tutaj postawmy kropkę.

Iga Świątek nie ma najlepszych relacji z mamą, ale bardzo blisko jest z tatą, co wielokrotnie podkreślała.

Więcej o: