Kamil Stoch może pochwalić się nie tylko medalami, ale także wykształceniem. Oto kim z zawodu jest polski skoczek

Kamila Stocha chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. O sukcesach polskiego skoczka mówią już bowiem nie tylko Polacy, a także zagraniczne media. Sam zainteresowany nie chwalił się jednak, jakie wykształcenie posiada.

Kamil Stoch ma za sobą kolejny, usiany licznymi sukcesami, rok w karierze sportowej. Skoczek od wielu lat staje na podiach, zdobywając medale na międzynarodowych konkursach. Można więc śmiało rzec, że do tego, czym zawodowo się zajmuje jest wręcz stworzony. I chociaż w skokach narciarskich wykształcenie nie jest wartością nadrzędną, a o zawodnikach świadczą ich umiejętności i predyspozycje, to jednak Kamil Stoch zadbał o to, aby obok długiej listy jego sportowych sukcesów zawitał również stosowny dyplom. I to niejeden. 

Zobacz wideo Cleo była słaba z fizyki. Znalazła sposób, jak podciągnąć sobie ocenę. Nietypowy

O sukcesach Kamila Stocha wiedzą wszyscy. Jakie wykształcenie ma jeden z najbardziej utalentowanych polskich skoczków? 

Owszem, skoczek od najmłodszych lat trenował, by znaleźć się w reprezentacji narodowej, a to często wymagało od niego wielu poświęceń. Nigdy nie budował jednak kariery sportowej kosztem swojego wykształcenia. Świadczy o tym chociażby fakt, że gdy Kamil Stoch zaczął odnosić coraz większe osiągnięcia w skokach narciarskich, dalej uczęszczał do Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Ukończył liceum w 2006 roku, a następnie zdał maturę. Później rozpoczął studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W październiku 2012 roku uzyskał tytuł magistra wychowania fizycznego. 

Swoim wykształceniem także nie może się powstydzić Ewa Bilan-Stoch. Żona polskiego skoczka z zawodu jest pedagogiem. Ukończyła także Krakowskie Szkoły Artystyczne, by następnie zająć się fotografią. Jak sama przyznaje, praca to również jej największa pasja, której poświęca wiele czasu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA