Gala Mistrzów Sportu 2021. Robert Lewandowski czy Iga Świątek? Wiemy, kto został Sportowcem Roku

9 stycznia odbyła się Gala Mistrzów Sportu "Przeglądu sportowego". Zwycięzca okazał się Robert Lewandowski. Tuż za nim uplasowała się Iga Świątek.

Za nami gala 86. plebiscytu "Przeglądu sportowego". Podczas uroczystości dowiedzieliśmy się, kto okazał się najlepszym sportowcem minionego roku. Rywalizacja była zacięta, toteż emocje zwiększały się z minuty na minutę. W poprzednim roku ku zaskoczeniu widzów triumfował Bartosz Zmarzlik, polski żużlowiec, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego. W tym roku wyniki były również zaskakujące.

Gala Mistrzów Sportu. Wyniki

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa gala nie odbyła się w tradycyjny sposób. Na sali nie było okrągłych stolików, a jedynie fotele, na których siedzieli nominowani. Co więcej statuetki nie zostały wręczane z rąk do rąk, a czekały na nagrodzonego w specjalnym miejscu. 

Tegorocznym zwycięzca okazał się Robert Lewandowski, któremu nie udało się wygrać w zeszłym roku. W swojej przemowie nawiązał do zmarłego taty, czym rozczulił publiczność, w tym także Annę Lewandowską.

Żałuję, że mój tata nie doczekał tych chwil. Wiedziałem, że ciężka praca to jest ważniejsza nawet niż talent. Wiem, że dla każdego był to ciężki rok, tym bardziej musimy doceniać to, co w tym czasie udało nam się zdobyć - mówił ze sceny.

Robert Lewandowski i Iga ŚwiąekRobert Lewandowski i Iga Świąek screen Polsat

WYNIKI

1. Robert Lewandowski

2. Iga Świątek 

3. Kamil Stoch (żużel)

4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)

5. Bartosz Zmarzlik 

6. Natalia Maliszewska (short-track)

7. Jan Błachowicz (MMA)

8. Wilfredo Leon (siatkówka) 

9. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)

10. Dawid Kubacki (skoki na

Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" - historia

Plebiscyt odbył się po raz pierwszy w 1926 roku. Wtedy zwyciężył Wacław Kuchar - polski wszechstronny sportowiec, reprezentant Polski w hokeju na lodzie, lekkoatletyce, łyżwiarstwie szybkim i piłce nożnej. Nagród nie przyznawano w latach 1939-1945, po wojnie gala odbyła się dopiero w 1948 roku. Od tego momentu nie było już przerwy. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Adam Małysz, Justyna Kowalczyk, Otylia Jędrzejczak i Robert Korzeniowski.

Czy w tym roku wygrał wasz faworyt?

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.