Dzień Babci 2018: Jak złożyć Babci życzenia z okazji jej święta

W sieci znajdziesz szereg przykładów życzeń na Dzień Babci, które jednak są dość sztampowe i powszechne. Jak sprawić, by wypowiedziana treść była wyjątkowa? Postaw na spersonalizowane życzenia, stworzone samodzielnie. Być może nie będą tak doskonale skomponowane poetycznie ale na pewno wzruszą i wywołają prawdziwą radość. 

Podziękowania dla Babci

Skomponuj życzenia w taki sposób, by na początku znalazły się podziękowania za opiekę i towarzystwo, jakie Babcia zapewniła Ci przez cały rok (z założenia przecież, życzenia składane są podczas każdego Dnia Babci). Może to być formułka typu „dziękuję Ci Babciu za miłość i świata pokazywanie, bo to co najlepsze w dzieciństwie to życia poznawanie”. Oczywiście najlepiej, jeżeli wyrazy wdzięczności są mniej ogólne i nawiązują do aktywności, jakie dzieci miały okazję odkrywać z Babcią. Tutaj należy się zastanowić, które rozrywki zapadły Wam najbardziej w pamięć i stanowią wyrazisty symbol relacji. 

Życzenia na Dzień Babci

Po docenieniu obecności Babci i pokazaniu jej, jak ważna jest w życiu dziecka, drugą kwestią jest złożenie życzeń. Powinny one trafnie celować w potrzeby adresatki ale nieprzesadnie koncentrować się np. na jej dolegliwościach zdrowotnych. Warto w tej części skupić się na planach, jakie ma Babcia na przyszłość. Dla przykładu: „Skoro Europę już poznałaś, pora byś Afrykę pokochała, pełna egzotyki i przyrody, niechaj będzie miejscem Twej przygody”. Dzieci są doskonałymi obserwatorami i znakomicie wyczuwają emocje, więc bez problemu powinny określić, jakie życzenia trafią w gust ukochanej Babci. 

Elementy dodatkowe

Warto także zadbać o to, by życzeniom towarzyszyła laurka (szczególnie ta wykonana całkowicie samodzielnie), kwiaty bądź czekoladki. Takie połączenie to gwarancja sukcesu.