Barwy szczęścia (1739) - odejście Anny załamuje Jerzego. Marczak nie radzi sobie bez żony

Co będzie tematem 1739 odcinka serialu "Barwy szczęścia"? Bohaterowie nie mają choćby chwili spokoju; muszą non stop mierzyć się z nowymi problemami, jakie nastręcza im codzienność. Lekarka Iwona wciąż przeżywa śmierć Jareckiego - dochodzi do tego, że poważnie rozważa, czy nie lepiej będzie poszukać sobie innego zawodu. Chłopcy, którzy okradli bankomat, postanawiają naprawić swoje błędy i zrobić coś dobrego. Tymczasem Marczak nie radzi sobie z decyzją Anny i zaczyna się izolować; czy będzie w stanie przepracować odejście żony?

Barwy szczęścia - Czy Iwona zmieni zawód?

Śmierć Jareckiego zupełnie załamała Iwonę. Podczas pogrzebu odesłanego pacjenta lekarka jest wytykana palcami; do przychodni przychodzi też zauważalnie mniej chorych, o co Pyrka obwinia samą siebie. Iwona stwierdza, że zmiana zawodu najprawdopodobniej wyszłaby jej na dobre – odczuwa paniczny strach, że znów popełni jakiś błąd, który może kosztować czyjeś życie...

Chłopcy chcą odkupić winy

Aleks i Witek postanawiają z dobrego serca pomóc w sklepie Aldony. Chłopcy po czasie orientują się, że napaść na bankomat była fatalnym i wątpliwym moralnie zagraniem, więc żeby odkupić winy, chcą zaangażować się w uczciwą pracę.

Marczak nie radzi sobie bez żony

Jerzy odtrąca wszelką pomoc – woli w samotności rozpaczać nad odejściem ukochanej żony. Marczaka dopada czarna rozpacz – po całym życiu spędzonym z Anną nie wyobraża sobie przyszłości bez niej. Do akcji wkracza Małgorzata, która pomaga Jerzemu dojść do siebie. Oprócz sprzątania i ciepłego obiadu oferuje mu rozmowę – czy Marczak zrozumie, że koniec małżeństwa to jeszcze nie koniec świata?