Nowe "Miasteczko Twin Peaks" już jest!

Uwielbiany przez telewidzów serial "Miasteczko Twin Peaks" powrócił na anteny telewizji po 26 latach przerwy w emisji. Serial był wyczekiwany przez wielu fanów już od kilku lat, a jego premiera odbyła się 22 maja 2017 roku. W Polsce najnowszy sezon serialu można oglądać na antenie telewizji HBO.

Serial zyskał rzesze fanów na całym świecie, w tym w Polsce. W związku z tym premiera nowego sezonu była niezwykłym wydarzeniem, którego fani nie mogli się już doczekać.

Powrót „Miasteczka Twin Peaks”

Pierwsze wiadomości o wznowieniu serialu pojawiły się już w październiku 2014 roku. Wtedy twórcy serialu, czyli Mark Frost i David Lynch ogłosili, że „Miasteczko Twin Peaks” powróci na anteny. Początkowo premiera nowej serii była planowana na 2016 rok. W tym właśnie roku serial obchodził 25-lecie, a dodatkowo w jednym z odcinków kończących drugą serię główna bohaterka mówi: „Zobaczymy się za 25 lat”. Mimo tego, na początku 2016 roku zapowiedziano, że premiera najnowszego sezonu jest planowana na pierwszą połowę roku 2017. W Polsce serial emituje telewizja HBO.

„Miasteczko Twin Peaks” – o serialu

Serial od początku był tworzony przez Davida Lyncha i Marka Frosta. Serial był emitowany w amerykańskiej telewizji od 8 kwietnia 1990 do 10 czerwca 1991 roku. Głównym wątkiem produkcji jest śledztwo w sprawie morderstwa Laury Palmer – uczennicy lokalnego liceum. Śledztwo prowadzi agent FBI, Dale Cooper, w rolę którego wcielił się Kyle MacLachlan, znany z takich seriali jak „Seks w wielkim mieście” i „Jak poznałem waszą matkę” czy "Gotowe na wszystko". Serial zyskał ogromną oglądalność i uznanie krytyków. Nie jest to zwykły serial – stał się częścią popkultury, a odwołania do „Miasteczka Twin Peaks” pojawiają się w reklamach, komiksach, serialach, filmach i tekstach piosenek.

Serial nie daje się przypisać do jednego gatunku, zawiera elementy horroru oraz opery mydlanej. Nakręcony był w mrocznej formie, pełnej charakterystycznego humoru, stawia wiele pytań moralnych i dostarcza powodów do rozmyślań.

J.W.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.