"Wspaniałe stulecie" - obsada serialu. Kim są aktorzy grający w telewizyjnym hicie?

"Wspaniałe stulecie" to turecki serial telewizyjny, który był emitowany w Polsce od 2014 do 2016 roku. Serial szybko zdobył dużą popularność, a w ramówkach stacji telewizyjnych zaczęły się pojawiać również inne tureckie produkcje, takie jak "Grzech Fatmagul" i "Tysiąc i jedna noc".

Popularność „Wspaniałego stulecia” sprawiła również, że polscy widzowie zaczęli interesować się aktorami, którzy dotychczas nie byli widziani w naszej rodzimej telewizji. Kto jest w obsadzie serialu?

Obsada serialu „Wspaniałe stulecie” – główne role

Głównym bohaterem serialu jest sułtan Imperium Osmańskiego, którego gra Halit Ergenc. Mężczyzna studiował inżynierię morską, jednak szybko stwierdził, że to nie to, co chce robić w życiu i postanowił przenieść się na uniwersytet sztuk pięknych, gdzie uczył się śpiewu operowego. W teatrze zadebiutował w 1996 roku, a dużą popularność zdobył za sprawą ról w serialach „Dersimiz Ataturk” i „Wspaniałe stulecie”.

Obok Ergenca jedną z głównych ról od pierwszego do trzeciego sezonu grała Meryem Uzerli, która na początku czwartego sezonu została zastąpiona przez Vahide Percin. Vahida jest turecką aktorką, zarówno telewizyjną, jak i filmową. Aktorka ma na swoim koncie nagrodę dla najlepszej aktorki, którą otrzymała na Festiwalu Filmowym w tureckiej Adanie.

Pozostała obsada serialu

Obsada serialu jest niezwykle ciekawa, nie brakuje w nich znanych tureckich aktorów. W pozostałych rolach znajdziemy na przykład Nur Fettahoglu, Nebahat Cehre, Okana Yalabika, Selmę Ergec i Mehmeta Gunsura.

Nur Fettahoglu oprócz tego, że jest aktorką, zajmuje się także projektowaniem mody. Zanim rozpoczęła karierę pracowała między innymi w banku i jako prowadząca w tureckiej telewizji.

Nebahat Cehre jest aktorką, piosenkarką i modelką. W 1960 roku wygrała konkurs Miss Turcji, a pięć lat później wzięła udział w wyborach Miss Universe.

Selma Ergec również zaczynała swoją karierę od modelingu. Poza tym ukończyła medycynę i odbywała staż medyczny.

Interesującą postacią jest również Mehmet Gunsur. Mężczyzna pierwsze kroki w aktorstwie stawiał już w wieku siedmiu lat. Występował wtedy w licznych kampaniach reklamowych. Gdy miał 14 lat wystąpił w serialu „Mimozy przeszłości wiosny”. Oprócz tego pracował jako model i barman.

J.W.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.