"M jak miłość" - streszczenie odcinka nr 1300

Przed nami 1300 odcinek "M jak Miłość", który zapowiada się naprawdę wystrzałowo! Jak - i z kim - bohaterowie serialu będą świętować ostatni dzień roku?

Paulina (Julita "Jula" Fabiszewska) – nowa niania Szymka - zaprosi Marcina (Mikołaj Roznerski) na domówkę u koleżanki. 

- Może… miałbyś ochotę wybrać się tam ze mną? To duży dom, rodzice Ewy wyjechali, więc Szymek mógłby do rana spokojnie sobie spać na górze...
- Dziękuję bardzo, ale… niezbyt rozrywkowy ze mnie chłopak. Pewnie jeszcze przed północą kimnąłbym się z Szymkiem i nie byłoby ze mnie żadnego pożytku!

Odmawiając, Chodakowski nie będzie jednak do końca szczery… Bo noc postanowi w końcu spędzić z Julką, którą sam zaprosi do bistro. Na widok „przyjaciółki” chłopak od razu się rozpromieni – i sięgnie po drinka.
- Cieszę się, że wpadłaś… Czekał mnie długi, smutny i samotny wieczór…
- To za dobrą zabawę… i miłe towarzystwo!
A o północy oboje wzniosą kolejny toast… Jakie będą ich życzenia na Nowy Rok – i czy zapewnią im szczęście? Z kolei Iza (Adriana Kalska) dostanie zaproszenie na Sylwestra od Artura (Tomasz Cichorowski).
- Nie mogę się z tobą spotykać, nie chcę… Nie po tym, co się stało!
- A możesz choć raz zrobić wyjątek? I posiedzieć dziś ze mną przy lampce wina?... Nie musimy nawet rozmawiać. Po prostu w taki dzień ludzie nie powinni być sami…

Tomek (Andrzej Młynarczyk) i Jakub (Krzysztof Kwiatkowski) cały dzień spędzą za to w pracy – biorąc udział w kolejnej akcji. Tym razem CBŚ urządzi obławę na groźnego przestępcę: Arkadiusza Głowackiego. 

Gdy mężczyzna spróbuje uciec, Jakub go postrzeli. I bandyta trafi w końcu do szpitala, w krytycznym stanie. Tymczasem brat Głowackiego (w tej roli: Maciej Wilewski) będzie obserwował całą akcję z ukrycia… i dojdzie do wniosku, że za broń chwycił Tomek – któremu poprzysięgnie zemstę.

Po obławie policjanci spotkają się wieczorem u Chodakowskich – bo Tomek zaprosi Karskiego na kameralną imprezę. Obaj cały czas będą jednak myślami w pracy… 

Na nowo przeżywając dramat, który rozegrał się zaledwie kilka godzin wcześniej... Czy Głowacki w końcu umrze? A jeśli tak… czy jego brat okaże się równie niebezpieczny?

Odpowiedź tylko na antenie TVP2 o godzinie 20:40, w premierowych odcinkach "M jak miłość"!

J.W.

Więcej o: