Kiedy są Telekamery 2017?

Telekamery są nagrodami przyznawanymi corocznie przez tygodnik "Tele Tydzień" wydawany przez wydawnictwo Bauer. Laureaci nagród są wybierani przez widzów za pomocą głosowania w Internecie, za pomocą specjalnych kartek zamieszczanych w telegazecie i SMS - ów. 

Gala rozdania nagród odbywa się na początku każdego roku, w styczniu lub w lutym. Pierwsza uroczystość wręczenia Telekamer odbyła się w 1998 roku. Na tej gali rozdano nagrody przyznane za 1997 rok.

Zasady przyznawania nagród

Nietypowe dla Telekamer jest to, że rozdanie nagród odbywa na początku nowego roku i w nazwie występuje właśnie ten rok, ale nagrody są przyznawane za rok poprzedni. W jednej z kategorii może zostać wybrany tylko jeden zwycięzca, a dana osoba może zdobyć nagrodę trzy razy. W kolejnym roku po zdobyciu trzech nagród, dana osoba nie jest już nominowana, jednak otrzymuje Złotą Telekamerę za całokształt twórczości. Podczas gali Telekamery czasami są rozdawane również Brylantowe Kolie i Złote Spinki, czyli nagrody honorowe.

Jeśli chodzi o zasady głosowania, to z jednego numeru telefonu można zagłosować tylko raz w każdej kategorii. Łącznie można wysłać łącznie 11 SMS-ów.

Gospodarzami imprezy są znane i lubiane osoby. Wśród prowadzących galę znalazły się takie gwiazdy polskiego show biznesu jak Krzysztof Ibisz, Radosław Pazura, Edyta Olszówka, Grażyna Torbicka, Zygmunt Chajzer, Artur Żmijewski i Tomasz Kammel.

Kiedy są Telekamery 2017?

Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się 30 stycznia 2017 roku.  Na nominowanych do nagród Telekamer można było w tej edycji głosować od 28 listopada 2016 roku.

Kategorie, w których rozdawane są nagrody to: aktorka, aktor, serial, osobowość telewizyjna, prezenter informacji, prezenter pogody, komentator sportowy, juror, program rozrywkowy, serial fabularno-dokumentalny i nadzieja telewizji. W każdej z jedenastu kategorii nominowanych jest po pięć osób lub programów.

Wśród tegorocznych nominowanych są między innymi Anita Sokołowska, Michał Żebrowski, seriale „Druga szansa” i „Młodzi lekarze”, Magda Gessler, Anita Werner, Paulina Sykut-Jeżyna, Rafał Patyra, Edyta Górniak, program „Azja Express” i Antoni Królikowski.

W tym roku zostanie również wręczona jedna nagroda Złotej Telekamery i trafi do producentów serialu komediowego "Ranczo".

AW

Więcej o: