Fitness - czy taki trening przynosi efekty? Podglądamy metamorfozy gwiazd

Fitness to bardzo szerokie pojęcie, w którym zawiera się dużo rodzajów aktywności fizycznej. Są to przede wszystkim ćwiczenia aerobowe połączone z ćwiczeniami statycznymi, w trakcie których używa się lekkich akcesoriów lub ćwiczy z masą własnego ciała. Trening ten może być z pozoru lżejszy od ćwiczeń siłowych, jednak przynosi on bardzo duże efekty. Dzięki fitnessowi wiele gwiazd przeszło metamorfozę.

Pracując w show biznesie należy wykazywać się nie tylko talentem, ale również dobrze wyglądać. Nadwaga nie jest dobrze widziana, zwykle gwiazdy posiadają szczupłe figury oraz zakrywają swoje mankamenty dobrze dobranymi strojami oraz poprzez podkreślenie zalet. Dzięki fitnessowi wiele celebrytów osiągnęło idealną figurę.

Fitness – czy taki trening przynosi efekty?

Fitness jest to rodzaj gimnastyki rekreacyjnej, która powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 70-tych, zaś do Polski dotarła 10 lat później. Jest to rodzaj aktywności fizycznej, który bardzo zyskuje na popularności. Wyróżnia się bardzo dużo typów treningów fitnessowych, spośród których najpopularniejsze to TBC (zestaw ćwiczeń na koordynację ruchową oraz kondycję, wykonywanych w rytm muzyki), ABT (zestawy na poszczególne partie ciała), interval-aerobic (połączenie ćwiczeń wykonywanych w szybkim tempie z ćwiczeniami w tempie wolnym), callanetics (ćwiczenia regulująco-usprawniające) czy streching (ćwiczenia rozciągające). Wszystkie te zestawy umożliwiają spalenie większej lub mniejszej ilości kalorii, poprawiają kondycję oraz koordynację ruchową. Przynoszą również efekty, pod warunkiem, że wykonywane będą regularnie i poprawnie.

Fitness – metamorfozy gwiazd.

Wiele gwiazd w ostatnich latach przeszło metamorfozę, zmieniając totalnie swoje ciało na lepsze. Wśród zagranicznych gwiazd bardzo pozytywną metamorfozę przeszła Christina Aquillera, Jenifer Hudson czy Kelly Obsbourne. Gwiazdy te dzięki fitnessowi zgubiły kilkanaście lub więcej kilogramów i obecnie szczycą się piękną figurą. W Polsce wspaniałe metamorfozy dzięki fitnessowi przeszła Agnieszka Chylińska, Karolina Szostak, Anna Mucha, Anna Guzik czy Ivona Pavlovic.

AW