George Michael - This Kind of Love - nieznana piosenka zmarłego króla muzyki pop

George Michael - ikona muzyki pop, zmarł niedawno w swoim domu w Goring-on-Thames, w Wielkiej Brytanii. Muzyk zmarł z powodu niewydolności serca. Od 2011 roku artysta skarżył się na różne choroby, między innymi infekcje wirusowe i poważne zapalenie płuc, z powodu którego w 2011 roku zostało odwołanych wiele jego koncertów.

George Michael rozpoczął karierę muzyczną na początku lat 80. ubiegłego wieku, w zespole Wham!. Na koncie zespołu jest między innymi świąteczny przebój „Last Christmas”. Podobnie jak wielu znanych artystów, George Michael miał nagraną płytę, która nigdy nie została wydana.

Niewydana piosenka Georga Michaela

„This Kind of Love” pochodzi z płyty „Trojan Souls” nagranej w 1990 roku.Niestety płyta ta nigdy nie doczekała się wydania. Utwór powstał we współpracy z przyjacielem Michaela – Eltonem Johnem. Utwór gwiazdy po raz pierwszy pojawił się w serwisie internetowym YouTube jeszcze przed śmiercią artysty, w listopadzie 2016 roku. George Michael nie informował oficjalnie o wydaniu piosenki i nie prowadził jej promocji. Pojawiają się nawet pogłoski, że artysta nie wiedział, że utwór „This Kind of Love” pojawił się w sieci. Z powodu braku promocji utwór praktycznie nie został zauważony, nawet w gronie największych i najwierniejszych fanów muzyka. Po śmierci artysty 25 grudnia 2016 roku, promocją nieznanego utworu zajął się życiowy partner Michaela Fadi Fawaz.

Kariera muzyczna George’a Michaela

George Maichael rozpoczął karierę solową w 1987 roku. Artysta ma na swoim koncie pięć albumów studyjnych i trzy albumy koncertowe i kompilacje. Albumy króla popu wielokrotnie zdobywały miano platynowych, złotych i diamentowych płyt. W czasie prawie czterdziestu lat kariery muzyk wystąpił na niezliczonej ilości koncertów i zdobył serca słuchaczy na całym świecie.  Piosenkarz występował między innymi z Arethą Franklin. Wystąpił również na koncercie upamiętniającym Freddiego Mercurego, po którym to występie zaproponowano mu wcielenie się w rolę lidera grupy Queen.

 

 AW

Więcej o: