Najlepsze seriale ostatnich lat - które z nich wylansowały gwiazdy?

Wraz z popularnością serialu przychodzi ogromna popularność aktorów wcielających się w główne role. Z często anonimowych aktorów stają się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych osób i ich życie wywraca się do góry nogami.

W historii najpopularniejszych seriali ostatnich lat takich przykładów mamy bez liku. Często seriale od zera kreują popularność osób wcielających się w główne role. Zdarza się też, że seriale przywracają świetność celebrytom już nieco zapomnianym. 

Najlepsze seriale ostatnich lat - nowe gwiazdy

W ostatnich latach twórcy seriali nas rozpieszczali. Na ekranach pojawiło się mnóstwo dobrych produkcji, które doceniane były branżowymi nagrodami, a także uznaniem fanów na całym świecie. Widzowie z miejsca pokochali całą plejadę serialowych postaci oraz aktorów, którzy odtwarzają ich role. Do grona najlepszych seriali zalicza się z pewnością produkcja "Big Bang Theory". W zasadzie każdy aktor z obsady z dnia na dzień stał się megagwiazdą, ale na prowadzenie zdecydowanie wysunął się odtwórca roli Sheldona Coopera, czyli Jim Parsons. Również jego koleżanka z planu, Kaley Cuoco, dołączyła do grona najpopularniejszych gwiazd Ameryki. 

Podobnie sytuacja wygląda z obsadą serialu "Gra o tron". Stworzyli ją w większości mało znani aktorzy, którzy już po pierwszym sezonie musieli zmierzyć się z uwielbieniem milionów fanów. Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Maisie Williams, Kit Harington czy Sophie Turner wskoczyli nagle do plejady gwiazd małego ekranu. 

Wskrzeszone kariery, czyli seriale odkrywające na nowo aktorów

Twórcy seriali coraz chętniej zatrudniają w swoich produkcjach aktorów nieco już zapomnianych, którzy lata szczytu swojej sławy mają już dawno za sobą. Przykładem może być postać Kevina Spacey, który nazywany był złotym chłopcem Hollywood. Zagrał w wielu kultowych produkcjach, a jego świetną passę wznowił serial "House of Cards", na punkcie którego oszalał cały świat. Podobnie było w przypadku nieco już zapomnianej Winona Ryder, która brawurowo wcieliła się w postać zrozpaczonej matki szukającej syna w serialu "Stranger Things". 

AW