Dub Challenge, nowy hit Internetu. Na czym polega zabawa?

Dub Challenge to nowy hit Internetu. Jest to zabawa, polegająca na zestawianiu swoich zdjęć z przeszłości w celu pokazania zmian jakie zaszły w wyglądzie. Zabawa nie byłaby tak popularna gdyby nie to, że zaczęły się w nią bawić liczne gwiazdy.

 

W listopadzie 2016 roku fraza „dub challenge”, była najczęściej wyszukiwanym hasłem na Twitterze. Jest to bowiem nowa internetowa zabawa, która bardzo szybkim tempie zastąpiła swego rodzaju poprzedniczkę – zabawę Manekin Challenge, polegającą na nakłonieniu jak największej liczby osób do pozostawania w bezruchu.

Dub challenge – co to jest?

Dub challenge polega na udostępnieniu w internecie (najczęściej na Twitterze, Facebooku lub Instagramie) kolazż swoich zdjęć, które będą przedstawiać metamorfozę, czyli jak dana osoba zmieniała się na przestrzeni lat. Zestawienie zdjęć należy następnie otagować hasłem #dubchallenge. Celem zabawy jest ukazanie jak z „brzydkiego kaczątka” dana osoba przeistaczała się w „piękną królewnę/przystojnego królewicza”. Metamorfoza w przypadku gwiazd najczęściej wiąże się z licznymi operacjami plastycznymi oraz nienaturalnym ingerowaniem w swój wygląd, zaś zdjęcia osób niepublicznych mogą czasem motywować, ponieważ niektórzy wrzucają kolarze zdjęć, przedstawiające etapy oraz wynik ich walki z kilogramami.

Dub challenge i gwiazdy

Zabawa Dub challenge nie byłaby tak popularna gdyby nie przyłączyły się do niej liczne gwiazdy. W internecie znaleźć można wiele zdjęć, przedstawiających metamorfozy celebrytów, jednak są to głównie zagraniczne gwiazdy. Wśród nich znalazły się kolarze z Justinem Bieberem, Seleną Gomez, Miley Cyrus czy Kim Kardashian. Niektóre gwiazdy nie chcą się pochwalić swoimi zmianami w wyglądzie, być może obawiając się, że fani dostrzegą sztuczne zmiany ich twarzy, ale niektóre portale plotkarskie, zrobiły Dub challenge za nich (w Polsce np. dla Dody).  

 

AW

Więcej o: