Foremniak adoptowała dwójkę dużych dzieci. Nie nazywają jej mamą. "Miłości biologicznej nie można zastąpić"

Małgorzata Foremniak jest mamą trójki dzieci. Nigdy nie ukrywała, że dwoje z nich zaadoptowała, gdy była w związku z Waldemarem Dzikim. Ich relacja nie przetrwała, a trudny rodzicielstwa spoczęły na aktorce. Ta po latach opowiedziała o procesie adopcyjnym i podkreśliła, że nigdy nie żałowała swojej decyzji.

Małgorzata Foremniak zrobiła imponującą karierę. Aktorka i była jurorka "Mam talent!" pozostaje z fanami w kontakcie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Chętnie publikuje kadry związane z życiem zawodowym, nie brakuje też ujęć z podróży. Aktorka niechętnie mówi o życiu prywatnym, zwłaszcza jeśli o dzieciach. Przypomnijmy, że Foremniak z Tomaszem Jędruszczakiem doczekała się biologicznej córki Aleksandry. Aktorka w 1998 roku wyszła za mąż za Waldemara Dzikiego. Krótko po ślubie podjęli decyzję, że chcą powiększyć rodzinę i zdecydowali się na adopcję. O Milenie i Patryku Małgorzata mówi niewiele.

Zobacz wideo Agnieszka Sienkiewicz adoptowała dzieci na odległość. "Co miesiąc przelewam im pieniądze"

Małgorzata Foremniak adoptowała dwójkę dzieci. Rodzicielstwo okazało się wyzwaniem

Małgorzata Foremniak niezwykle rzadko wspomina o Milenie i Patryku, jak i procesie samej adopcji. Jak sama przyznała, szanuje ich prywatność. Jakiś czas temu wystąpiła w programie "W roli głównej" i w rozmowie z Magdą Mołek opowiedziała o skomplikowanej procedurze adopcyjnej. - Jest to potężny trening. (...) Nieraz płakałam w poduszkę z bezsilności, ale dawaliśmy z Dzikim radę. Choć czasami mówiliśmy, że nie damy - mówiła aktorka. 

Foremniak rozwiodła się z Waldemarem Dzikim pięć lat przed jego śmiercią, co było ciosem dla dzieci. Wówczas była samodzielną mamą i musiała łączyć karierę z macierzyństwem. Po latach wyznała, że nie było jej łatwo, zwłaszcza że dzieci wymagały szczególnej opieki, a także czasu do oswojenia się z nową sytuacją. Aktorka w rozmowie z Magdą Mołek ujawniła również, że jedynie jej biologiczna córka mówi do niej "mamo", co nauczyła się akceptować. Gdy Patryk osiągnął pełnoletność, miał na jakiś czas stracić kontakt z Foremniak, jednak udało im się odnowić relację. Dzieci Foremniak są już dorosłe, ale wiedzą, że zawsze mogą na nią liczyć. 

Myślę, że takiej miłości biologicznej nie jest nic w stanie zastąpić. Wzięłam do domu dzieci duże. Umówmy się, nic na siłę nie będzie się robić. Przy takich dużych dzieciach jest inaczej. To są dzieci, które mają 'twardy dysk' zapełniony i z tym się żyje. Mają skomplikowaną przeszłość. To była dla mnie lekcja, czym jest rodzicielstwo

- wyznała aktorka. 

Czym zajmuje się biologiczna córka Małgorzaty Foremniak? 

Aleksandra Jędruszczak początkowo planowała pójść w ślady sławnej mamy, ale ostatecznie zmieniła zdanie i zdobyła wykształcenie psychologiczne. Postanowiła pomagać innym i spełnia się jako psycholożka. "Ola jest psychologiem. Spełnia się w tej pracy. Cudownie empatyczna, uważna i czuła. Prowadzi spotkania i terapie, także z dziećmi" - mówiła tygodnikowi "Na Żywo" Małgorzata Foremniak. Aleksandra unika blasku fleszy, jednak jakiś czas temu w rozmowie z "Urodą Życia" ujawniła, że to trudne doświadczenia z przeszłości skłoniły ją do podjęcia zawodu. Miała też namówić swoją mamę do rozpoczęcia terapii. Więcej zdjęć Małgorzaty Foremniak z córką znajdziecie w naszej galerii na górze strony.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.