Barbara Sienkiewicz zdecydowała się na późne macierzyństwo. W dawnym wywiadzie wyjawiła powód

Barbara Sienkiewicz w wieku 60 lat urodziła bliźniaki. W jednym z archiwalnych wywiadów opowiedziała o późnym macierzyństwie. Wspomniała o barierach i stanie zdrowia.

W 2015 roku Barbara Sienkiewicz urodziła bliźniaki: Annę i Piotra. Kontrowersje wzbudzał fakt, że aktorka miała wówczas 60 lat. Okrzyknięto ją mianem "najstarszej matki w Polsce". 7 czerwca media obiegła przykra wiadomość o śmierci Barbary Sienkiewicz. Jak udało się dowiedzieć dziennikarzom, dzieci aktorki trafiły do interwencyjnej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Prezes ZASP Krzysztof Szuster powiedział jednak "Faktowi", że osoba wymieniona w testamencie będzie ubiegać się o opiekę nad pociechami Sienkiewicz. W jednym z archiwalnych wywiadów aktorki padły słowa, które rzucają nowe światło na jej późne macierzyństwo.

Zobacz wideo Agnieszka Sienkiewicz o adopcji dzieci na odległość. "Co miesiąc..."

Barbara Sienkiewicz o późnym macierzyństwie. "Ja dzieci donosiłam do..."

W wywiadzie Barbary Sienkiewicz dla "Super Expressu" z 2015 roku padły słowa o późnym macierzyństwie. W kontekście rodzenia dzieci aktorka powiedziała, że "można chcieć coś w życiu bardzo osiągnąć, ale są bariery, bariery biologii, wszelkie bariery". Później rozwinęła ten temat. "Każdy w życiu ma jakąś barierę. Czy zderzy się z człowiekiem, który coś w naszym życiu zniszczył, nie pozwoli pójść dalej. Jest choroba, czyli moje ciało mogło nie zareagować na donoszenie. Ja dzieci donosiłam do 38. tygodnia ciąży" - mówiła. Opowiedziała też o zdrowiu swoich pociech. "Dostały dziesięć punktów. Panie, które odbierały mój poród, były zachwycone dziećmi. Myślałam, że tak mówią każdej mamie, ale potem, jak chodziłam po korytarzach, zorientowałam się, że często bliźniaki nie rodzą się tak zdrowe" - skwitowała dla "Super Expressu".

Barbara Sienkiewicz opowiedziała o ojcu swoich dzieci. "Wiedzą, że był"

W 2023 roku Barbara Sienkiewicz wystąpiła w programie "Wieczorny Express". Otworzyła się na temat ojca swoich pociech. - Moje dzieci wiedzą, że był tata. Był mężczyzną, który chciał mieć dzieci. Był ich tatą, ale z powodów, o których teraz nie powiem, nie ma taty. Mają tę podstawę psychiczną do tego, że są w pewnym sensie dowartościowane. W klasie moich dzieci jest sytuacja taka, że są dzieci, które mają tatę, ale i takie, które go nie mają. Myślę, że to jest dobry kierunek dla nich w tym momencie - wyznała Barbara Sienkiewicz. ZOBACZ TEŻ: Barbara Sienkiewicz wystąpiła w kultowych polskich serialach. W "Klanie" zagrała dwie różne kobiety

Barbara SienkiewiczBarbara Sienkiewicz Fot. @Super Express 2 / YouTube

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.