Robert Stockinger ćwiczył na korcie z kilkuletnią Igą Świątek. Zdradza jej problemy [PLOTEK EXCLUSIVE]

Robert Stockinger w rozmowie z Plotkiem mówił o tym, że chciałby przeprowadzić wywiad z Igą Światek. Wtem przypomniało mu się, że obserwował grę Igi, kiedy ta była jeszcze dzieckiem. Sam grał na korcie tuż obok niej. Co z tego pamięta?

Robert Stockinger kilka miesięcy temu odszedł z "Dzień dobry TVN", gdzie pracował jako reporter i dołączył do grona współgospodarzy "Pytania na śniadanie". O tym, jak zniósł pierwsze tygodnie, kiedy na nowych prowadzących śniadaniówkę wylała się fala hejtu, porozmawiał z naszym dziennikarzem Bartoszem Pańczykiem. W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat sportu. Okazuje się, że Stockinger jest nie tylko fanem tenisa, ale też jako dziecko miał okazję podglądać, jak trenuje Iga Świątek

Zobacz wideo Robert Stockinger ćwiczył na korcie z kilkuletnią Igą Świątek. Zdradza jej problemy. "Rakieta dużo za duża"

Robert Stockinger grał w tenisa dzięki sławnemu ojcu

Robert Stockinger w rozmowie z redaktorem Plotka przyznał, że jako dziecko nie tylko grał epizodycznie u boku ojca w "Klanie", ale też czasem bywał z nim na salonach. Tomasz Stockinger, znany szerszej publiczności dzięki roli Pawła Lubicza, zaszczepił w synu miłość do tenisa. - Jako dziecko głównie grałem w piłkę nożną, ale tata zawsze chciał, żebym jednak chodził na korty. Tu rzeczywiście, udało mu się - całe dzieciństwo grałem w tenisa. Tata dużo gra do dzisiaj w tenisa, ja dużo rzadziej, ale kibicujemy. Jesteśmy oczywiście fanami tenisa, śledzimy rozgrywki. I oczywiście Iga [Świątek - red.] startuje w Roland Garros tylko po to, żeby kolejny raz wygrać ten turniej - powiedział dziennikarz. 

Robert Stockinger jako dziecko obserwował treningi kilkuletniej wówczas Igi Świątek

Robert Stockinger przyznał, że chciałby przeprowadzić wywiad z Igą Świątek. To właśnie wtedy dodał, że jako chłopiec chodził na korty i to tam mógł oglądać, jak ćwiczy Iga Świątek. Już wtedy było widać, że tenisistka ma talent. 

Myślę, że każdy dziennikarz w Polsce zawsze chętnie widziałby w swoim studiu Igę Świątek. Nasze drzwi "pytaniowe" zawsze są dla Igi otwarte. Jako dziecko grałem w ogóle na korcie, trenowałem obok małej, kilkuletniej Igi. Było widać, że to jest dziewczynka z ogromnym talentem. Kilka razy miałem okazję robić wywiad z tatą Igi. Mam nadzieję, że na wywiad z Igą Świątek też czas przyjdzie

- wyznał. Zapytany o to, czy jako dziecko miał okazję grać z kilkuletnią wówczas Świątek, zaprzeczył. Dziennikarz podzielił się jednak swoimi obserwacjami z tamtego czasu. Okazuje się, że Iga miała wówczas mały problem - jej rakieta tenisowa była dla niej za duża. 

Nie. Tylko grałem na korcie obok i podziwiałem. Pamiętam, miała zawsze czapeczkę na głowie i rakietę dużo za dużą, ale ta piłka po odbiciu małej Igi zawsze trafiała tuż przed końcową linię, czyli tam, gdzie jest najlepiej piłką uderzyć

- usłyszeliśmy. Cały wywiad z Robertem Stockingerem możecie obejrzeć w materiale wideo zamieszczonym powyżej. To tam dziennikarz zdradza, co myśli o głośnym i absurdalnym wywiadzie z Jarosławem Kaczyńskim, do którego doszło w "Pytaniu na śniadanie", kiedy TVP zarządzał Jacek Kurski. Z kolei w galerii, w górnej części artykułu możecie oglądać archiwalne zdjęcia nie tylko Igi Świątek, ale też Roberta Stockingera. Dzięki fotografiom widać, jak bardzo zmienili się przez lata. 

Lubisz oglądać Roberta Stockingera w "Pytaniu na śniadanie"?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.