Najpierw Morawiecki, a teraz Budka wpadł do Żurnalisty. Internauci już mają "ale"

Borys Budka, jak wielu polityków i przedstawicieli show-biznesu, postanowił przyjąć zaproszenie Żurnalisty. Niektórych zaskoczył ten wywiad.

Żurnalista nadal utrzymuje się w topce polskich podcastów na Spotify. Odwiedzili go przedstawiciele świata muzyki, dziennikarstwa czy właśnie polityki. Niedawno słuchaliśmy przecież odcinka z udziałem Mateusza Morawieckiego. W rozmowie poruszane były wątki prywatne, które mogły mieć na celu ocieplenie wizerunku byłego już premiera Polski. Opowiedział tam między innymi o swojej rodzinie, mówiąc między innymi o tragedii. Kadry z wywiadu znajdziecie w galerii. Ostatnim gościem twórcy internetowego był Borys Budka, któremu najwyraźniej również nie przeszkadzała kontrowersyjna przeszłość gospodarza.

Zobacz wideo Budka szczerze o decyzji Tuska

Borys Budka przyszedł do Żurnalisty. W komentarzach burza

Po problemach z prowadzeniem biznesu odzieżowego Dawid Swakowski, bo tak nazywa się twórca podcastu, postanowił realizować dzień po dniu rozmowy ze znanymi osobistościami. W szybkim tempie osiągnął sukces, co przykryło wcześniejsze skandale. Mówiły o nich publikacje dotyczące między innymi długów wobec pracowników i reklamodawców. Żurnalista rozwijał mimo nieprzychylnych treści w mediach swój nowy pomysł na siebie, a dziś widzimy u niego w studiu Budkę. Niektórzy byli zdziwieni, że znany prawnik przymknął oko na dawne kontrowersje związane z autorem podcastu. W rozmowie polityk przyznał się między innymi do prawdziwych przyjaźni w polityce, co niektórych zamurowało. Część odbiorców nie do końca wierzy posłowi. 

 

Borys Budka o przyjaźni. Wspomniał o Tusku i Kopacz

- Jeszcze kilka lat temu nie przypuszczałbym, że można w polityce znaleźć prawdziwe przyjaźnie. Kiedyś o to spierałem się z Ewą Kopacz. Ona mówiła, nawet publicznie tak, jak Donald powiedział, "w polityce nie ma przyjaźni". Kiedyś właśnie Donald nam powiedział "wiecie co, ja zmieniam zdanie, bo w polityce można mieć przyjaciół". I to było takie naprawdę chwytające nas, bo zbudowaliśmy taki zespół. Ja poznałem takich ludzi, z którymi wiem, że można być szczerym, można na nich liczyć, którzy pójdą w ogień - podsumował Budka. "Do momentu, aż nie zrobi się konflikt interesów..." - zaznaczył jeden ze słuchaczy podcastu. Co sądzicie o stanowisku polityka? 

Czy Borys Budka dobrze zrobił, że odwiedził Żurnalistę?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.