Chodakowska w mocnym wpisie. Nie przebierała w słowach. "Bez dzieci jest nikim". Stępień komentuje

Ewa Chodakowska w Dzień Matki wystosowała ważny apel do obserwatorów. Chodzi o kobiety, które nie chcą mieć lub nie mogą mieć dzieci.

Ewa Chodakowska otwarcie przyznała, że nie chce mieć dzieci. Trenerka nie ma zamiaru poddawać się społecznej presji i chce żyć w zgodzie ze sobą. W Dzień Matki na jej Instagramie pojawił się ważny wpis. Przytoczyła okropne komentarze, z jakimi musiała się mierzyć.

Zobacz wideo Chodakowska o diecie, gdy nie miała tyle pieniędzy. Co jadła?

Ewa Chodakowska z mocnym apelem w Dzień Matki. "Skąd to barbarzyństwo"

Ewa Chodakowska zacytowała komentarze, jakie internauci zostawiali pod jej zdjęciami. Chodziło o to, że nie zdecydowała się na macierzyństwo. "'Bez dzieci jest nikim', 'Bez dzieci jest bezwartościowa', 'Biedna jałowa kobieta'. Chciałabym zacząć inaczej niedzielę, ale nie potrafię przejść obojętnie obok takich słów. Nienawiść - tylko dlatego, że żyję na własnych zasadach, które głośno i odważnie komunikuję. Dodam, nie wyrządzając przy tym nikomu krzywdy - wpisana jest w moją codzienność. Przywykłam" - zaczęła. W dalszej części wpisu poruszyła temat kobiet, które nie mogą mieć dzieci.

Natomiast pytam… Czy osoby zostawiające takie komentarze, mają świadomość ich miażdżącego wpływu na kobiety, dla którym całym światem jest marzenie o dziecku, o dziecku, którego mieć nie mogą… Skąd ta bezrefleksyjność… Skąd to barbarzyństwo… Proszę cię, reaguj.

"Brak reakcji z naszej strony to przyzwalanie na przemoc słowną" - skwitowała wpis. W komentarzach wiele kobiet jej podziękowało. "Coraz bardziej przeraża mnie ludzka zawiść i hejt, który nas otacza. Tak łatwo przychodzi ocenianie innych, bez totalnej wiedzy na temat ich życia. Ale tak postępują ludzie nieszczęśliwi, człowiek, który ma wartości i dobre życie nie niszczy drugiego człowieka!" - napisała Magdalena Stępień. "Szczęśliwy człowiek by tak nie napisał… Myślę, że nawet jakbyś miała dziecko czy kilkoro dzieci to też by się czepiali, oceniali, bo tak łatwo to zrobić" - dodała jedna z internautek. Zdjęcia Ewy Chodakowskiej znajdziecie w galerii na górze strony.

 

Ewa Chodakowska o bezdzietności

O swojej decyzji Ewa Chodakowska opowiedziała w wywiadzie dla Plotka. Podkreśliła, że dla niej nie ma nic gorszego niż życie pod dyktando innych ludzi. - Jeśli nie decydujemy sami za siebie, to skończy się to wielkim nieszczęściem. Naszym i też nieszczęściem tych dzieci, które przychodzą na ten świat nie z miłości, potrzeby, tylko z presji (...). To jest absurd, żeby w XXI wieku w środku Europy wciąż tłumaczyć takie rzeczy - powiedziała.

Dlaczego według ciebie bezdzietność wciąż budzi tyle emocji?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.