Donald Tusk w wyjątkowy sposób świętuje Dzień Mamy. Pokazał film z dzieciństwa. "Mam ściśnięte gardło"

Donald Tusk z okazji Dnia Mamy opublikował w sieci nagranie z rodzinnego archiwum. Możemy na nim zobaczyć nie tylko dziesięcioletniego premiera, ale także jego najbliższych. Podkreślił, że to jedyny ruchomy obraz swojej mamy, jaki posiada.

Donald Tusk w wyjątkowy sposób postanowił uczcić Dzień Mamy, który w Polsce wypada właśnie 26 maja. Z tej okazji premier opublikował w sieci filmik z rodzinnego archiwum, który powstał w czasach jego dzieciństwa. Nagranie, jak czytamy na końcu materiału, zadedykował swojej "ukochanej mamie". Tego typu kadry to raczej rzadkość na profilu premiera, gdzie publikacje skupiają się głównie wokół jego działalności politycznej. Ujęcia przedstawiają Sopot w latach 60. i bliskich Tuska, którzy zebrali się, aby świętować ważną rodzinną okazję. Można zobaczyć na nim nie tylko mamę Donalda Tuska, ale także jego ojca,  siostrę, dziadków i kuzynów. Zobaczcie, jak wyglądało dzieciństwo premiera. 

Zobacz wideo Co chciałabyś/chciałbyś usłyszeć od mamy?

Donald Tusk zadedykował swojej mamie film. "Najukochańsza osoba na świecie"

Donald Tusk opublikował na Instagramie czarno-białe nagranie z dzieciństwa. W opisie materiału premier dorzucił krótko "Wciąż kocham cię, mamo". Dodatkowym smaczkiem jest jego głos, który opisuje to, co widzimy na ekranie. W przedstawionych ujęciach możemy zaobserwować dziesięcioletniego Tuska, który wraz z rodziną wybiera się na urodziny cioci Grzesi. Donald Tusk podkreślił, że jest to jedyny film, który posiada ze swojego dzieciństwa. Widać na nim jego mamę, tatę, ciocię Grzesię, siostrę Sonię, a także kuzynów i obydwu dziadków. Premier przyznał, że nadal wzrusza się, kiedy widzi te ujęcia. Podkreślił też, jak ważna była dla niego mama. Zdjęcia Donalda Tuska z dzieciństwa znajdziecie w naszej galerii na górze strony. Zobaczcie wyjątkowe kadry premiera z mamą.

Moja mama, najukochańsza osoba na świecie. To jedyne ruchome zdjęcia, na których jest uwieczniona (...) Poszliśmy wtedy na spacer w sopockim parku. Większość mojej rodziny pochodziła i mieszkała zawsze w Sopocie. Mało widać, ale ja mam zawsze ściśnięte gardło, kiedy widzę szczególnie moją mamę

- podkreślił premier.

Mama Donalda TuskaMama Donalda Tuska fot. instagram.com/donaldtusk

Donald Tusk wyjawił, po kim odziedziczył swoje poczucie humoru

W materiale opublikowanym przez Donalda Tuska widać także jego tatę i dziadka Józefa Tuska, który był słynnym sopockim lutnikiem. Premier podkreślił, że zarówno jego dziadek, jak i tata słynęli ze specyficznego poczucia humoru. Na nagraniu widać, jak się wygłupiają. "Mama była chyba najbardziej słoneczną osobą. Mój tata miał specyficzne poczucie humoru. Niektórzy uważają, że takie same mam ja. (...) Dziadek też lubił się wygłupiać" - podkreślił Tusk. Premier powiedział, że bardzo lubił takie rodzinne spotkania. W komentarzach pod publikacją premiera nie zabrakło wzruszeń. "Coś pięknego! Dziękuję panie premierze, że podzielił pan się z nami tak wzruszającą rodzinną pamiątką", "Obejrzałam z zaszklonymi oczyma. To pana komentarz do obrazu tak wzrusza", "Mam gęsią skórkę ze wzruszenia! Bardzo piękne wspomnienia, piękny filmik. Dziękuję za podzielenie się tym z nami!" - czytamy. 

 
Czy obchodzisz Dzień Mamy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.