Była radna PiS i pracownica Kancelarii Premiera z posadą w TV Republika. W CV ma też Eneę

Telewizja Republika ma w swoich szeregach byłą radną warszawskiej dzielnicy Wola. Kim jest Aleksandra Prorok, która dołączyła do programu "Piachem w tryby"?

Do grona prowadzących nowego programu "Piachem w tryby" na antenie Telewizji Republika dołączyła właśnie Aleksandra Prorok. Już wcześniej miała okazję współpracować ze stacją, kiedy pojawiała się na antenie jako komentatorka w programie "Jedziemy. Michał Rachoń". Warto w tym miejscu nadmienić, że skrajnie prawicowa Telewizja Republika, która prezentuje niezwykle jednostronną wizję świata, w ciągu ostatnich miesięcy osiągnęła oglądalność kilkadziesiąt razy wyższą niż wcześniej. Wyniki oglądalności są miażdżące. Wszystko przez rewolucję, która po wyborach wydarzyła się w TVP. Dawni pracownicy reżimowej telewizji właśnie w TV Republika znaleźli schronienie i to tu mogą uderzać w obecny rząd. Kim jest nowa prowadząca stacji?

Zobacz wideo Edward Miszczak obraził się na Małgorzatę Rozenek? Jej reakcja mówi wszystko

Aleksandra Prorok w TV Republika. Z partią PiS związana jest od lat. Była radną na warszawskiej Woli

Aleksandra Prorok oprócz programu "Piachem w tryby" w Telewizji Republika pojawia się także na antenie jako reporterka i komentatorka. Ostatnio mogliśmy oglądać ją w rozmowie z Tobiaszem Bocheńskim, który był kandydatem PiS na prezydenta Warszawy podczas minionych wyborów samorządowych. Sama Prorok jest blisko związana z partią. W poprzedniej kadencji samorządowej była z ramienia PiS radną dzielnicy Wola w Warszawie. Na platformie "X" Prorok określa się jako "młoda patriotka i działaczka społeczno-polityczna". W ostatnich wyborach samorządowych startowała do rady Warszawy w okręgu nr 3 obejmującego Wolę, ale nie dostała wystarczającej liczby głosów.

Prorok jest absolwentką Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Wcześniej aktywnie działała w młodzieżowych organizacjach pozarządowych. Jak czytamy na stronie wola.um.warszawa.pl, Prorok "pracowała w marketingu i employer brandingu, kreując wizerunek dobrego pracodawcy". Czym konkretnie zajmowała się przed angażem do telewizji? Więcej zdjęć Aleksandry Prokop znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Aleksandra Prokop przed angażem do TV Republika pracowała w Kancelarii Premiera i grupie Enea

Jak donoszą Wirtualne Media, Aleksandra Prorok przez dwa lata pracowała na stanowiskach menedżerskich w grupie Absolvent.pl, przez trzy lata była zatrudniona w Kancelarii Premiera, najpierw w zespole obsługi rzecznika prasowego rządu, a potem w wydziałach komunikacji społecznej i koordynacji komunikacji rządowej. W sierpniu 2023 roku objęła też funkcję koordynatora ds. komunikacji wewnętrznej i promocji w kontrolowanej przez Skarb Państwa Grupie Enea.

TVP czy TV Republika. Co oglądasz?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.