Kim jest żona Mateusza Morawieckiego? Unika mediów. Wiadomo jednak, że ma ogromny majątek

Mateusz Morawiecki 22 maja był przesłuchiwany na Komisji Śledczej ds. przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP w formie głosowania korespondencyjnego. Z tej okazji przypominamy informacje na temat życia prywatnego byłego już premiera.

Mateusz Morawiecki nie należy do grona polityków, którzy przesadnie chwalą się życiem prywatnym. Byłemu już premierowi zdarza się jednak pokazywać zdjęcia bliskich mu osób. I tak na przykład chwalił się kadrami, na których dźwiga ośmioletniego syna, by ocieplić swój wizerunek. Politykowi zdarza się też pozować do zdjęć z żoną, a także o niej mówić. Co wiadomo o jego ukochanej - Iwonie Morawieckiej?

Zobacz wideo Morawiecki oburzony na komisji: Co to za wyłączanie guzika!?

Kim jest Iwona Morawiecka?

Mateusz Morawiecki ożenił się z Iwoną Morawiecką na początku lat 90. XX wieku. Para wspólnie wychowuje czwórkę dzieci - dwóch synów i dwie córki. W rozmowie u Żurnalisty wspomniał, że młodsze z dzieci zostały adoptowane. -  Mamy kontakt z żoną z różnymi domami dziecka. Z jednym w szczególności, bardzo częsty. Widzimy, jak tam trudno podejmować różne decyzje. Na czym polega opieka nad dziećmi i myśmy w pewnym momencie podjęli taką decyzję i jesteśmy wdzięczni i tym wszystkim, którzy opiekują się tymi dziećmi i tym, którzy podejmują taką decyzję, a nie właśnie inną - wyznał. A później dodał:  - Może moje starsze dzieciaki się obrażą, ale te młodsze są dla mnie największą miłością mojego życia - usłyszeli słuchacze. Podczas tej samej rozmowy zdradził, że rozmawia w domu z żoną o polityce, a nawet zdarza mu się z nią o nią pokłócić. 

Tymczasem Iwona Morawiecka jest bardziej skryta od znanego męża i nie udziela się w mediach społecznościowych. Żona byłego premiera od zawsze zajmowała się domem i dziećmi. Ponadto zajmuje się wynajmem oraz zarządzaniem nieruchomościami. Przez długi czas media kompletnie nie interesowały się życiem prywatnym polityka i jego małżonki. Wszystko zmieniło się, gdy na jaw wyszło, że Morawiecki ukrywał część nieruchomości przed mediami. Z czasem przepisał je na żonę, z którą ma rozdzielność majątkową. 

Żona Mateusza Morawieckiego w środku afery gruntowej

O żonie Mateusza Morawieckiego najgłośniej jest w kontekście jej majątku, a zwłaszcza ziem, których jest właścicielką. Przypomnijmy, że w 2013 roku Mateusz i Iwona Morawieccy zdecydowali się na rozdzielność majątkową, przez co Mateusz Morawiecki musi wykazywać tylko te środki, które trafiają na jego konto i wskazywać tylko te dobra, których jest właścicielem lub współwłaścicielem. Tymczasem w 2021 roku Patryk Słowik i Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski przyjrzeli się majątkowi Mateusza Morawieckiego i jego żony, odnajdując ich w 24 księgach wieczystych (w tym dziewięć z wpisów dotyczyło jedynie Iwony Morawieckiej). Dziennikarze WP oszacowali wartość nieruchomości małżeństwa Morawieckich na 31,3 mln złotych. Do tej sumy dodano również ok. 3,5 mln zł za nieruchomości, które Iwona Morawiecka sprzedała, a także 4,93 mln zł, które premier zadeklarował jako oszczędności. Później wokół majątku Morawickich znów zrobiło się zamieszanie. Najgłośniej było o działce w Oporowie, którą małżonkowie nabyli od Kościoła za 700 tys. złotych, a sprzedali, za bagatela, 77 mln zł.

Kiedy Mateusz Morawiecki był pytany o majątek żony, nagle wypalił, że "nie może jej niczego nakazać". - Moja małżonka jest niezależnym zupełnie podmiotem gospodarczym i osobą. Nie mogę jej niczego nakazać - powiedział były premier w "Gościu radia ZET", tym samym odpowiadając na pytanie słuchacza, który oczekiwał, że polityk ujawni majątek żony. W trakcie rozmowy z Bogdanem Rymanowskim dodał z kolei: - Moja małżonka nie ma nic do ukrycia - usłyszeli słuchacze.

 
Czy Mateusz Morawiecki był dobrym premierem?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.