Internauci raczej nie nazwaliby dziecka imieniem Donald. "Źle się kojarzy"

Zapytaliśmy internautów, co sądzą o imieniu Donald. Odpowiedzi nieco nas zaskoczyły.

Wybór imienia dla dziecka nie zawsze jest prostym zadaniem. Niektórzy rodzice mają od dawna upatrzone imiona, inni nadają pociechom imiona po babciach czy dziadkach, ulegają trendom czy namowom członków rodziny, a jeszcze inni tygodniami wertują książki z imionami, aby wybrać to idealne. Choć dane imię, może mieć tyle samo zwolenników, co przeciwników, okazuje się, że są też takie, których dla swojego dziecka nie wybrałaby większość osób.

Zobacz wideo Rodzice wybrali dla niego nietypowe imię

Internauci nie są fanami imienia Donald. Wiemy dlaczego

Poniekąd przypadkiem poznaliśmy opinie internautów na temat imienia Donald. Sonda na ten temat pojawiła się w naszym artykule na temat imienia ojca naszego premiera (który właśnie po nim otrzymał swoje imię). W artykule zapytaliśmy internautów, czy zdecydowaliby się nazwać tak dziecko. 13 proc. osób zrobiłoby to z chęcią i stwierdziło, że imię Donald uważa za piękne. Tyle samo mogłoby rozważyć nadanie imienia Donald swojemu dziecku. Dalej zaczęły się schody, bo aż 28 proc. osób uznało, że to imię im się nie podoba. Z kolei 38 proc. osób stwierdziło natomiast, że nie nadałoby go dziecku z konkretnego powodu - złych skojarzeń. Nie wiadomo jednak, czy wywołuje je konkretnie Donald Tusk, Donald Trump, Donald Sutherland czy może Kaczor Donald. Co ciekawe, internauci na temat tego imienia mają bardzo konkretne opinie. Jedynie osiem proc. osób biorących udział w sondzie ma co do niego wątpliwości. Dokładne wyniki znajdziecie w galerii na górze strony.

Ekspert o imieniu córki Zofii Zborowskiej

W połowie maja na świat przyszła druga córka Zofii Zborowskiej i Andrzeja Wrony. Dziewczynka otrzymała na imię Jaśmina. Choć wydaje się ono rzadkie i oryginalne, nadawane jest coraz większej liczbie dzieci. - Imię Jaśmina w 2024 r. w Polsce to nie artystyczna ekstrawagancja, ale wręcz mainstream i moda. W ubiegłym roku nadano je prawie sześciuset dziewczynkom. Było w szóstej dziesiątce pod względem popularności, nieznacznie wyprzedzało: Gaję, Wandę, Mariannę, Magdalenę, Kingę i Izabelę. To jednak liczby mniej więcej dziesięć razy mniejsze niż zajmujące miejsce na podium Zofia, Zuzanna i Laura - powiedział nam  językoznawca, dialektolog i leksykograf dr.  Artura Czesak z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Imię Jaśmina zyskuje też popularność wśród celebrytów. Noszą je także córki m.in. Katarzyny Kwiatkowskiej, Kamili Kamińskiej i Michała Meyera oraz Jana Dąbrowskiego i Sylwii Przybysz.

Nadał/Nadałabyś dziecku na imię Jarosław?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.