Dziennikarka CNN zmarła nagle. Miała 58 lat. Dzień przed śmiercią była na wizji

Zmarła Alicia Steward, doświadczona komentatorka polityczna znana z programów CNN. Miała 58 lat.

Funkcjonariusze policji przekazali CNN, że ciało Alicii Stewart zostało znalezione w dzielnicy Belle View w północnej Wirginii wczesnym rankiem w sobotę. Nie podejrzewa się żadnego przestępstwa, a mowa jest o "nagłym wypadku medycznym". Dokładna przyczyna śmierci wciąż jednak nie jest znana. 

Zobacz wideo Gwiazda lat 90. jest poważnie chora. Wykryto u niej stwardnienie rozsiane [WYWIAD PLOTKA]

Dziennikarka CNN nie żyje. Alice Steward 58 lat. "Nagły wypadek medyczny"

"Alice była serdeczną przyjaciółką i współpracowniczką nas wszystkich w CNN" - napisał Mark Thompson, dyrektor generalny sieci, w sobotnim komunikacie do pracowników stacji. "Weteranka polityczna i dziennikarka nagrodzona nagrodą Emmy, która wniosła niezrównaną iskrę w relacjach CNN. Znana była w naszych biurach nie tylko ze swojej wiedzy politycznej, ale także z niezachwianej życzliwości. Nasze serca są ciężkie, gdy opłakujemy tak potworną stratę" - czytamy w komunikacie cytowanym przez portal CNN. Dzień przed śmiercią dziennikarka była na wizji CNN, komentując sytuację polityczną.

 

Dziennikarka CNN nie żyje. Kim była Alice Steward?

Alice Stewart urodził się 11 marca 1966 roku w Atlancie. Swoją karierę rozpoczęła karierę jako lokalna reporterka i producentka w stanie Georgia, a następnie przeniosła się do Little Rock w Arkansas, aby zostać prezenterką wiadomości. Następnie pełniła funkcję dyrektorki ds. komunikacji w biurze ówczesnego gubernatora Arkansas Mike’a Huckabee, a kolejno objęła podobną funkcję podczas jego kampanii prezydenckiej w 2008 roku.

Pełniła także funkcję dyrektorki ds. komunikacji w związku z kandydaturami Partii Republikańskiej na prezydenta w 2012 roku przez byłego republikanina z Minnesoty Michele Bachmann, a następnie byłego senatora Pensylwanii Ricka Santoruma. W ostatnim czasie Alice Stewart była dyrektorką ds. komunikacji kampanii prezydenckiej senatora Teksasu Teda Cruza w 2016 roku z Partii Republikańskiej. "Alice była cudowną, utalentowaną i kochaną przyjaciółką. Żyła pełnią życia i będzie jej bardzo brakować" - napisał Cruz w poście w serwisie X. 

W wolnym czasie Stewart była zapaloną biegaczką. Często publikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z wyścigów szosowych, w tym z maratonu nowojorskiego TCS, który przebiegła w listopadzie, oraz wyścigu Credit Union Cherry Blossom 10 Mile, który przebiegła jeszcze w kwietniu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.