Córka Macierewicza nosi popularne imię. Zrobiła ogromną karierę naukową

Córka Antoniego Macierewicza jest już dorosła. Polityk nadał jej bardzo popularne imię. Kobieta robi ogromną karierę w świecie nauki.

Antoni Macierewicz przez lata kariery zdołał zapisać się na kartach historii polskiej polityki. Co jednak wiadomo o jego życiu prywatnym? Ano, 75-letni polityk ma żonę Hannę, z którą "dorobił się" jednej pociechy - córki. 

Zobacz wideo Tusk ostro o Macierewiczu: To jest szkodnik!

Tak ma na imię córka Antoniego Macierewicza. Nie poszła w ślady ojca

Antoni i Hanna Macierewiczowie nadali dziecku bardzo popularne w Polsce imię - Aleksandra. Kobieta jest już dorosła i od lat robi karierę naukową. Z zawodu jest laktotechnologiem, czyli zajmuje się badaniami mleka. Córka Antoniego Macierewicza założyła Fundację Bank Mleka Kobiecego. Jest to organizacja, która umożliwia karmienie naturalnym mlekiem niemowlęta, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione mlekiem swojej matki. Za swoje wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki została już wielokrotnie uhonorowana. Jest m.in. laureatką nagrody im. T. Sendzimira Fundacji Kościuszkowskiej za projekt reaktywacji banków mleka w Polsce oraz dwukrotnie (w 2018 i w 2019 roku) otrzymała nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe i naukowo-techniczne w kategorii badań na rzecz społeczeństwa. Jak wiadomo, naukowczyni nie posługuje się panieńskim nazwiskiem, tylko nazwiskiem męża - Wesołowska. Prywatnie Aleksandra Wesołowska jest matką czwórki dzieci

Co oznacza imię córki Macierewicza? Możecie być zdziwieni

Imię Aleksandra jest niezwykle popularne w Polsce. Według statystyk, co roku takie imię otrzymuje ok. 10 000 dziewczynek. I choć obecnie nie jest w czołówce najczęściej nadawanych imion (jak pokazują trendy z 2023 roku, częściej wybierane jest Zofia, Zuzanna, Laura czy Hanna), to wciąż rodzice często go używają. W 2023 roku imię to zajmowało 12. miejsce wśród imion żeńskich w Polsce. Imię Aleksandra znane jest od wieków - to żeński odpowiednik greckiego imienia Aleksander, wywodzące się od słów alekso - "bronię" i aner, andros - "człowiek" (aleksandros – obrońca ludzi). W Polsce znane jest od XIII wieku. Spopularyzował je Henryk Sienkiewicz, nazywając tak jedną ze swoich bohaterek. Więcej zdjęć Antoniego Macierewicza znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Dalibyście córce na imię Aleksandra?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.