Partner Roxie z "Tańca z gwiazdami" dokonał coming outu. Teraz apeluje z ukochanym do premiera Tuska

Michał Kassin i Jakub Pursa ostatnio ogłosili światu, że są parą. Tancerze nie chcą ukrywać się ze swoją miłością. Jednocześnie mają apel do Donalda Tuska.

Michał Kassin w ostatniej edycji "Tańca z gwiazdami" partnerował Roxie Węgiel. Tuż po zakończeniu show tancerz wyjawił w mediach społecznościowych, że jest szczęśliwie zakochany. Jego partnerem jest inny tancerz, Jakub Pursa. Teraz obaj postanowili zaapelować do Donalda Tuska. Chodzi o ustawę związkach partnerskich. 

Zobacz wideo Po wygranej w "Tzg" Sokołowska pocieszała Roxie

Michał Kassin z ukochanym walczy o wprowadzenie w Polsce związków partnerskich

Ustawa o związkach partnerskich była jednym z punktów programowych Koalicji Obywatelskiej przed wyborami parlamentarnymi. W tej kwestii nie ma jednak pełnej zgody w obecnej koalicji rządzącej. Sprawy w swoje ręce postanowili wziąć aktywiści, którzy stworzyli kampanię "100dninazwiazki.pl". Społeczność LGBTQ+ odlicza dni od czasu obietnicy premiera o wprowadzeniu związków partnerskich. Do tej inicjatywy postanowili także dołączyć Michał Kassin i Jakub Pursa. 

 

Tancerze apelują do premiera Tuska

Tancerze wsparli inicjatywę i podkreślili, że jest ona dla nich bardzo istotna. "Dopiero co otworzyliśmy pierwsze rozdziały naszej relacji. Chcemy wierzyć, że ogrom kolejnych przed nami, a przede wszystkim, że żadne rozdziały nie będą dla nas zamknięte jeśli tylko ich zapragniemy - dlatego chcemy wprowadzenia w Polsce związków partnerskich" - napisali. Pod petycją na ten moment zebrano już ponad 30 tysięcy podpisów. Wspólne zdjęcia Michała Kassina z ukochanym znajdziesz w galerii na górze strony. 

 

Przypomnijmy, że Michał Kassin wraz z Roxie Węgiel doszli do finału ostatniej edycji "Tańca z gwiazdami". Pokonali ich jedynie Anita Sokołowska i Jacek Jeschke, którzy ostatecznie zdobyli Kryształową Kulę i nagrody pieniężne - 100 tysięcy złotych dla gwiazdy i 50 tysięcy złotych dla tancerza. Partner Michała Kassina także brał udział w programach telewizyjnych. Widzowie doskonale mogą go kojarzyć z występów w "You Can Dance. Po prostu tańcz". Gościnnie pojawiał się także w "Tańcu z gwiazdami". Weź udział w naszej sondzie i opowiedz się, czy jesteś zwolennikiem wprowadzenia związków partnerskich w Polsce. 

Czy popierasz wprowadzenie związków partnerskich w Polsce?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.