Wrócił po podręcznik. W domu znalazł ciało zmarłego ojca

Leszek Lichota jako dziecko przeżył wyjątkowo traumatyczne zdarzenie. Po powrocie do domu znalazł ciało ojca. Aktor podzielił się osobistym wyznaniem na Facebooku.

Leszek Lichota zazwyczaj wciela się w silne i charakterne postaci. Aktor występuje zarówno w filmowych, jak i teatralnych produkcjach. Przez lata pracy zdobył naprawdę sporą rzeszę fanów i zyskał niemałą popularność. Aktor stara się mało opowiadać o swoim życiu rodzinnym,ale jakiś czas temu zdradził okoliczności śmierci swojego ojca.Lichota po latach wspomniał o traumatycznym zdarzeniu.

Zobacz wideo Leszek Lichota zdradził swoje upodobania zawodowe

Leszek Lichota zapomniał podręcznika. Po powrocie do domu przeżył szok

Leszek Lichota z całą pewnością należy do grona aktorów, którzy wolą być znani dzięki swoim dokonaniom artystycznym, a nie za sprawą barwnego życia prywatnego. W 2014 roku Lichota został jednak nominowany do facebookowego wyzwania, które polegało na pochwaleniu się najważniejszymi książkami w życiu. To, co napisał aktor, u wielu osób wywołało prawdziwy szok. Okazuje się, że w wieku 14 lat zapomniał on spakować do plecaka książki do historii. Wrócił po nią do domu. Nastolatek znalazł wtedy ciało nieżyjącego ojca. "Zapomniałem jej spakować wieczorem do plecaka i rano wchodząc po nią do pokoju, znalazłem mojego martwego ojca" - napisał na Facebooku Leszek Lichota.

Leszek Lichota przeżył traumatyczne chwile. Mógł wtedy liczyć na wsparcie braci

W rozmowie z "Twoim Stylem" aktor wyznał, że w tym trudnym czasie bardzo pomogli mu bracia. Mógł na nich wtedy liczyć. Po latach Lichota sądzi, że śmierć ojca w tak młodym wieku niczego go nie pozbawiła. "Dzisiaj, po latach, nie czuję, że czegoś nie dostałem, bo ojciec umarł tak wcześnie" - wyjawił w wywiadzie dla "Twojego Stylu". Po śmierci ojca Lichota chciał wyrwać się z rodzinnego Wałbrzycha i posmakować zupełnie innego życia. Pierwszym krokiem ku temu było zapisanie się do technikum hotelarskiego. Lichota po ukończeniu szkoły średniej zapisał się na kurs przygotowujący i dzięki imponującemu talentowi za drugim razem zdał egzamin do szkoły aktorskiej. Na deskach teatru zadebiutował w 2002 roku. W tym samym czasie dołączył do ekipy serialu "Samo życie" oraz "Kasia i Tomek". Później aktor przyjął rolę w "Na Wspólnej". To właśnie postać Grześka przyczyniła się do rozwoju jego kariery.

Leszek LichotaLeszek Lichota Fot. KAPiF.pl

Wolisz produkcje filmowe, czy spektakle teatralne?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.