Maria Winiarska i Wiktor Zborowski od 48 lat są szczęśliwym małżeństwem. "Dlatego jeszcze nikt nas nie pożarł"

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski od czasów studiów tworzą szczęśliwy związek. W czym tkwi ich sekret? Jak sami mówią, przecziwieństwa się przyciągają.

19 stycznia 2024 roku w Teatrze 6. piętro Wiktor Zborowski obchodził wyjątkowy jubileusz. Aktor już od 50 lat jest na scenie i ma na swoim koncie setki ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Jubilat został uhonorowany Złotym Medalem "Zasłużony kulturze Gloria Artis", który nadawany jest przez resort kultury osobom szczególnie wyróżniającym się w działalności artystycznej. Święto Wiktora Zborowskiego zostało także uhonorowane występami wybitnych artystów. Na scenie pojawili się m.in. Magda Umer, Joanna Kulig, Artur Barciś, Zbigniew Zamachowski, Marian Opania, Wojciech Malajkat i Daniel Olbrychski. Aktor podczas trwania uroczystości nie zapomniał o uhonorowaniu swojej żony, Mari Winiarskiej, która także świętowała 50-lecie pracy artystycznej. - To jest jak gdyby też mój jubileusz, bo byliśmy razem cztery lata w szkole teatralnej, studiowaliśmy. Ja powiedziałam: "Wiktor, nie mieszaj mnie w to, bo ja tego nie dźwignę. Ja chcę sobie spokojnie wszystko obejrzeć". Otwiera się scena, zaczyna się jubileusz, piękne przemówienie męża na mój temat. Stoi z wielkim bukietem kwiatów, które były dla mnie. Zaśpiewał dla mnie przepiękną piosenkę Hemara "Ulica Niecała", tak że łezka się polała i byłam zachwycona. Na nowo rozkochałam się w moim mężu - wyznała Maria Winiarska w reportażu "Dzień dobry TVN". Maria Winiarska i Wiktor Zborowski pobrali się w kwietniu 1976 roku. Para od prawie pięćdziesięciu lat tworzy szczęśliwe małżeństwo. Jak wyglądały początki ich miłości? 

Zobacz wideo Warnke ma na Instagramie zdjęcia z byłym mężem. "Piotrek jest mi szczególnie bliski"

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski są razem od czasu studiów. "Ciągle za mną łaził"

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski od lat tworzą zgrane małżeństwo. Poznali się w 1969 roku na studiach w Akademii Teatralnej. Jak sami wspominali w wywiadach, nie było uczucie od pierwszego wejrzenia. Miłość przyszła z czasem. Jak sami wielokrotnie podkreślali, są swoimi przeciwieństwami, ale to właśnie te różnice scaliły ich relację. - Nasz związek powstał ze skrzyżowania połówki jadalnej śliwki z połówką jadalnej dyni i tak otrzymaliśmy całkowicie niejadalny owoc. Może właśnie dlatego jeszcze nikt inny nas nie pożarł - wspominał Wiktor Zborowski. Aktor zabiegał o względy Winiarskiej i był gotowy do sporych poświęceń, aby zrobić na niej wrażenie. - Ciągle za mną łaził. Dałam mu buziaka, a on zadzwonił i zapytał, co chciałam przez to powiedzieć. W środku zimy specjalnie dla mnie zdobył gałązki bzu - mówiła Maria Winiarska. Para długo czekała ze sformalizowaniem swojego związku, ślub wzięła dopiero po siedmiu latach związku. Zofia Zborowska-Wrona wspominała w wywiadach, że jej babcia początkowo odradzała jej mamie Zborowskiego, ale koniec końców rodzice Marii Winiarskiej sami naciskali na ślub. 

Mój ojciec lekarz w końcu powiedział: Jak Wiktor przychodzi z tobą do mnie do szpitala, to ja nie wiem, jak mam go przedstawić. Dochodzący?. A babcia Wiktora powtarzała, że w grzechu żyjemy i w końcu zdecydowaliśmy się na ślub

- wyznała aktorka w rozmowie z serwisem Pomponik.pl.

Maria Winiarska, Wiktor ZborowskiMaria Winiarska, Wiktor Zborowski fot. kapif.pl

Swego czasu w mediach pojawiła się plotka, że para żyje w trójkącie. Chodziło o pracującą dla małżeństwa gosposię, która była wyjątkowo zżyta z rodziną. Maria Winiarska skomentowała te doniesienia w jednym z wywiadów. - Kiedy jeździłam dużo z przedstawieniami, a mąż był po operacji kolana, wiedziałam, że jest zaopiekowany, utulony, kochany, najedzony. W takim trójkącie można żyć! (...) Czasami trzeba dwa obiady ugotować, bo ja nie jem mięsa, a mąż mówi, że nie jest krową i trawy nie ruszy. Wtedy pani Ela robi mu danie mięsne. (...) Oni oglądają turnieje golfa czy tenisa, a ja mam święty spokój. Mąż mówi, że gosposia w tenisie jest nawet lepsza ode mnie. Teraz jeszcze oglądają siatkówkę, bo pani Ela mówi, że trzeba, skoro w rodzinie jest Andrzej Wrona. I tu też jest lepsza ode mnie, bo zna wszystkich zawodników - wyznała w rozmowie z "Faktem". Co sprawia, że para tworzy tak trwałe małżeństwo? Mimo nieporozumień i kłótni para poszłaby za sobą w ogień. - Dzielimy radości i smutki, kłócimy się, wspieramy i nie brak w naszym związku gróźb rozwodu - wyznał w jednym z wywiadów Zborowski. Jak Maria Winiarska i Wiktor Zborowski wyglądali na początku swojej znajomości? Zdjęcie pary z czasów studiów znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski doczekali się wnuczek. Starsza córka pary mieszka w Brazylii

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski mają dwie córki, starszą Hannę, która przyszła na świat w 1983 roku i młodszą Zofię, która podobnie jak rodzice postanowiła spełniać się jako aktorka. - Dobrze, że je wychowywaliśmy razem, bo była jakaś równowaga: to, co ja napsułam, on nareperował i odwrotnie. Wiktor nasze dziewczynki bardzo kocha, wspiera, martwi się, cieszy z ich sukcesów - wyznała Maria Winiarska w rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz. Para doczekała się także trzech wnuczek, córki Hanny to dziesięcioletnia Nina i sześcioletnia Mila, a Zofia Zborowska-Wrona ma córkę i właśnie oczekuje na narodziny kolejnego dziecka. - Moje starsze wnuczki mieszkają na co dzień w Brazylii, więc przez tę odległość mówię o sobie 'babcia srapcia', bo to taka babcia na pół gwizdka Zostaje mi internet i rozmowy przez Skype’a, Messengera czy WhatsAppa - wyznała aktorka z rozmowie z Pomponikiem. 

 
 
 
Moja ulubiona rola Wiktora Zborowskiego to:
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.