Jacek Protasiewicz dąży do unieważnienia ślubu. Informuje o postępach. "Byłem wtedy niedojrzały"

Relacja Jacka Protasiewicza i Darii Brzezickiej kwitnie. Polityk niedawno oświadczył się ukochanej i w licznych wpisach na X chętnie porusza temat małżeństwa. W przeszłości wziął jednak ślub kościelny z Patrycją Matusz. Jacek Protasiewicz dla swojej obecnej miłości planuje unieważnić zawarcie wcześniejszego związku małżeńskiego.

Jacek Protasiewicz zanim poznał studentkę prawa Darię Brzezicką, był w związku małżeńskim z Patrycją Matusz, która jest politolożką, prorektorką ds. projektów i relacji międzynarodowych oraz profesorką Uniwersytetu Wrocławskiego. Małżonkowie doczekali się syna, jednak ich związek nie przetrwał i rozwiedli się w 2019 roku. W rozmowie z "Super Expressem" Protasiewicz przyznał, że w dużej części on jest odpowiedzialny za tę sytuację, gdyż za bardzo poświęcił się karierze politycznej. Zdaje się, że ta po serii niewybrednych wpisów na platformie X, nieco zwolniła. Polityk PSL mógł skupić się na nowej relacji z ukochaną Darią, której się oświadczył i już planuje ożenek. W przeszłości wziął jeden ślub kościelny. Zapowiedział, że będzie dążył do jego unieważnienia.  - Chcę, żeby Daria miała biały welon - mówił wcześniej w rozmowie z "Super Expressem". 

Zobacz wideo eWarnke ma na Instagramie zdjęcia z byłym mężem. "Piotrek jest mi szczególnie bliski"

Jacek Protasiewicz dla Darii chce unieważnić ślub. Informuje o postępach 

Jacek Protasiewicz chętnie opowiada o związku z ukochaną. Różnica wieku nie stanowi dla nich żadnego problemu. W wywiadzie dla "Super Expressu" zdymisjonowany wicewojewoda dolnośląski ujawnił, że z młodszą o 35 lat Darią są gotowi pobrać się jak najszybciej, jednak data ceremonii zależy od tego, kiedy polityk otrzyma unieważnienie poprzedniego małżeństwa.

Podkreślał, że zależy mu, by sakramentalne "tak" padło w Kościele Katolickim. Protasiewicz nie przestaje być również aktywny na portalu X (dawniej Twitter), gdzie chętnie zamieszcza nowe wpisy. Postanowił odnieść się do kwestii unieważnienia małżeństwa i wyznał, że zamierza rozstrzygać sprawę przed sądem arcybiskupim. Jako powód podał, że... wówczas nie czuł się na tyle dojrzały, by zawierać sakrament. 

Na pytania (i złorzeczenia) odpowiadam uczciwie: tak, 22 lata temu zawarłem związek małżeński, jako sakrament w Kościele Katolickim. Dlatego teraz chcę tę sprawę uregulować przed sądem arcybiskupim i wystąpię o orzeczenie, że byłem wtedy niedojrzały do małżeństwa. Co jest prawdą

- oświadczył polityk. 

Jacek Protasiewicz miał 34 lata, kiedy brał pierwszy ślub. Jego narzeczona ma teraz 22 lata

Protasiewicz pierwszy ślub wziął w 2002 roku, wówczas miał 34 lata i z byłą żoną spędził 17 lat. Wygląda na to, że był znacznie starszy, niż jego obecna ukochana, która - jeżeli uda im się pobrać w tym roku - stanie na ślubnym kobiercu w wieku 22 lat. Romantyczne zdjęcia Jacka Protasiewicza i jego ukochanej Darii Brzezickiej z oświadczyn na Malcie znajdziecie w galerii na górze strony. Polityk nie ukrywa również, że z Darią oprócz ślubu  planuje także założenie rodziny. Utrzymuje, że w poprzednim małżeństwie za bardzo skupił się na pracy i nie chce powtarzać tego błędu. "Dwa razy w życiu znalazłem się w sytuacji, w której wszystko stało się jasne, dokładnie takie, jakie ma być. Ten pierwszy raz zgasł pewnie w większości z mojej winy, bo za dużo było pracy, mojego zaangażowania w politykę, a za mało było troski, miłości. Tym razem z Darią tego błędu nie popełnię"- mówił "Super Expressowi". 

Jacek Protasiewicz i Daria staną na ślubnym kobiercu jeszcze w tym roku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.