Jakim majątkiem dysponuje Donald Tusk? Trzy emerytury i milionowe oszczędności

Na stronie Kancelarii Premiera znalazła się informacja dotycząca oświadczenia majątkowego Donalda Tuska za ubiegły rok. Poza zarobkami czy oszczędnościami premier zadeklarował także posiadanie ekskluzywnego zegarka.

Zgodnie z polskimi przepisami m.in. posłowie, senatorowie, ministrowie, sędziowie czy prokuratorzy są zobowiązani do przedstawiania oświadczeń o posiadanych majątkach. Pod koniec kwietnia na oficjalnej stronie można było znaleźć te informacje odnoszące się do członków rządu. Wynika z nich, że Donald Tusk do końca 2023 roku zgromadził na koncie oszczędności wynoszące 120 tys. zł i 295 tys. euro, czyli w przeliczeniu ok. 1,4 mln zł.

Zobacz wideo Ma bardzo konkretne plany

Szczegóły oświadczenia majątkowego Donalda Tuska

Ponadto Donald Tusk otrzymuje świadczenia z trzech różnych emerytur. W ubiegłym roku zgromadził w sumie 2 371,76 euro emerytury belgijskiej, 64 757,76 euro emerytury z Komisji Europejskiej oraz 118 887,10 zł emerytury z ZUS. Premier w oświadczeniu majątkowym zadeklarował również 12 703 zł z tytułu praw autorskich, 6 211 zł diety parlamentarnej, 17 541 zł uposażenia oraz 13 441 zł z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Z dokumentu wynika również, że polityk nie jest posiadaczem domu ani samochodu. Dysponuje natomiast zegarkiem Grand Seiko GMT. Jego dokładna cena nie jest znana, ale został wpisany w zakładce "składniki mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. zł".

Marianna Schreiber złożyła Donaldowi Tuskowi nietypowe życzenia urodzinowe

22 kwietnia Donald Tusk obchodził 67. urodziny. Do tego faktu nawiązała w mediach społecznościowych Marianna Schreiber, która zdecydowała się złożyć premierowi osobliwe życzenia. Wpis zaczęła od tego, że... nie popiera wielu decyzji polityka. "Dzisiaj ma urodziny jeden z dwóch najważniejszych polityków w Polsce - Donald Tusk. Jakbyśmy go nie oceniali, na pewno odcisnął trwale piętno na polską rzeczywistość. Mimo że w wielu aspektach się z nim nie zgadzam, wyznaję inne poglądy - to uważam, że jako premiera, powinno się go szanować, chociażby dlatego, że reprezentuje Polskę za granicą" - napisała. Schreiber dodała także, że życzy Tuskowi zdrowia, dystansu do siebie, a także podejmowania trafnych decyzji. Myślicie, że premier ucieszył się, że Schreiber pamiętała o jego święcie? Kasia Tusk ma dwie córki, którymi zwykle nie chwali się w mediach społecznościowych. Rzadkie kadry, na których widać wnuczki premiera, znajdziecie w galerii na górze strony.

Zaskoczeni oświadczeniem majątkowym Donalda Tuska?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.