Mateusz Morawiecki miał ksywę "Dziki". Mamy jego stare zdjęcia. Spójrzcie na ten wąs!

Z filmu dokumentalnego o Mateuszu Morawieckim możemy dowiedzieć się, jak wyglądały jego młodzieńcze lata na wrocławskim Nadodrzu. Późniejszy premier miał przed laty ksywkę "Dziki". Stare zdjęcia mogą zaskakiwać.

Powstał film dokumentalny o młodzieńczych latach Mateusza Morawieckiego. Za przygotowanie materiału odpowiadają przyjaciele byłego premiera. Film przedstawia zmagania grupy opozycjonistów z Wrocławia z aparatem opresji czasów PRL-u. Kilka miesięcy temu Morawiecki udostępnił na Facebooku zapowiedź nagrania, na którym możemy zobaczyć jego zdjęcia sprzed lat. W oczy rzuca się od razu wąs. 

Zobacz wideo Jaki zrobił stand-up. Uderzył w Morawieckiego i Dudę

Młodzieńcze lata Morawieckiego. Tak wyglądał

Mateusz Morawiecki udostępnił zwiastun filmu dokumentalnego o swoich młodych latach. Podziękował przy tym przyjaciołom, którzy są pomysłodawcami produkcji. W październiku 2023 roku działacz "Solidarności", Andrzej Kołodziej napisał o szczegółach dokumentu. "Z inicjatywy przyjaciół Mateusza Morawieckiego powstaje film dokumentalny przestawiający nieznane fakty, wspomnienia, zdjęcia i filmy, pokazujący jego dzieciństwo, dorastanie i młodość w trudnych warunkach wrocławskiego Śródmieścia i zmagań wrocławskiej opozycji z aparatem represji PRL" - napisał. Zdjęcia młodego Mateusza Morawieckiego znajdziesz w naszej galerii na górze strony. 

Mateusz Morawiecki miał w młodości ksywę "Dziki"

Z opublikowanego fragmentu dowiadujemy się o wspomnieniach z rodzinnego domu Morawieckiego na wrocławskim osiedlu Nadodrze. Wiemy też, że w tamtym okresie przyszły premier, poza działalnością opozycyjną, zajmował się sportem. Uprawiał tenis stołowy i piłkę nożną. Jedna ze znajomych Morawieckiego wspomniała, że w tamtym okresie miał ksywę "Dziki". - Mateusz miał ksywę „Dziki" dlatego, że był taki nieujarzmiony (...) Niezależny i chadzał swoimi drogami. I to wyniósł z domu, tak go wychowano. Ale wiem, że ma Polskę w sercu - słyszymy na nagraniu. Dodajmy, że jako nastolatek Mateusz Morawiecki był wielokrotnie zatrzymywany i przesłuchiwany. Kilka razy został też pobity przez funkcjonariuszy ZOMO. Jego wzorem był wówczas ojciec, Kornel, który także był zaangażowany w działalność antykomunistyczną. W 1992 roku Morawiecki ukończył historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Zdobył także dyplom Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Które treści na Plotku lubicie najbardziej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.