Internauci zażenowani zachowaniem Stanowskiego i Mazurka podczas wywiadu. "Pyskówki z podstawówki"

Krzysztof Stanowski i Robert Mazurek narazili się widzom Kanału Zero po rozmowie z aktywistami klimatycznymi z organizacji Ostatnie Pokolenie. Internauci uznali, że redaktorzy nie popisali się poziomem debaty.

W ostatnich dniach w Kanale Zero gościli członkowie grupy Ostatnie Pokolenie. To aktywiści klimatycznymi, odpowiedzialni za wiele dość kontrowersyjnych happeningów, takich jak: oblania farbą warszawskiej syrenki czy blokowanie dróg i mostów. Rozmowę z członkami organizacji przeprowadzili Krzysztof Stanowski i Robert Mazurek. Internauci mieli jednak prowadzącym wiele do zarzucenia. W komentarzach pojawiło się sporo krytyki. 

Zobacz wideo Goździalska komentuje konflikt Rusin i Stanowskiego

Aktywiści klimatyczni w Kanale Zero. Internauci oburzeni zachowaniem prowadzących

Gośćmi w Kanale Zero byli Jan Latusek i Tytus Kiszka. Można było się spodziewać, że omawiane kwestie będą rodzić sporo emocji, a widzowie żywo włączą się do dyskusji. Jednak to nie na aktywistów spadła krytyka po programie. Stanowski i Mazurek non stop wchodzili w słowo gościom, nie dawali im dokończyć wypowiedzi, czy wyśmiewali i ironizowali to, o czym mówili. Wielu internautów uznało, że zachowanie dziennikarzy było poniżej poziomu. "Bardzo źle się tego słuchało. Ciągłe przerywanie, łapanie za słówka, naigrywanie się nie przystoi kanałowi, który chce promować kulturalne debaty", "Panowie redaktorzy, prowadziliście ten program na bardzo niskim poziomie. Nie dawaliście się wypowiedzieć gościom i przerywaliście", "Stanowski i Mazurek zaprezentowali poziom pyskówki z podstawówki", "Nie popieram działania tych panów, ale nie popieram też poziomu prowadzenia tej dyskusji" - to tylko niektóre z wielu krytycznych głosów internautów, które pojawiły się pod zapisem programu na Kanale Zero. Screeny z programu w Kanale Zero znajdziecie w galerii na górze strony, a zapis nagrania poniżej. 

 

Jan Śpiewak po wizycie aktywistów w Kanale Zero: Tym razem spałować opozycji się nie udało

Na temat wizyty Ostatniego Pokolenia w Kanale Zero wypowiedział się także działacz społeczny Jan Śpiewak. Okazuje się, że na temat zachowania Mazurka i Stanowskiego miał podobne zdanie. "Sądząc z komentarzy na YouTube zdaniem widzów Kanału Zero Ostatnie Pokolenie zaorało Ostatnie Pokolenie Dziennikarzy. Z jednej strony kulturalni, zwykli ludzie przejęci losem ludzkości. Z drugiej agresywni, pozbawieni argumentów egoistyczni milionerzy, którzy chcą, żeby wszystko zostało tak samo. W takim dziennikarstwie chodzi o dyscyplinowanie plebsu, żeby za bardzo się nie rzucał, jak bogaci plądrują resztki zasobów na planecie. Jak pisał Chomsky w systemie demokratycznym propaganda medialna odgrywa tę samą rolę, co pałki w systemach autorytarnych. Tym razem spałować opozycji się nie udało" - napisał Jan Śpiewak na portalu X. 

Czy lubisz treści na Kanale Zero?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.