Gwiazda "Belfra" to córka znanej aktorskiej pary. Matką jej przyrodniej siostry jest Anna Dereszowska

Aleksandra Grabowska kontynuuje rodzinne tradycje i swoją przyszłość związała z aktorstwem. Jak przyznała w jednym z wywiadów, zrobiła to nieco wbrew woli rodziców.

W Polsce są aż dwie znane rodziny Grabowskich, wśród których kolejne pokolenia decydują się na życie na scenie i przed kamerami. Aktorkami zostały bowiem obydwie córki Andrzeja Grabowskiego - Zuzanna i Katarzyna. Na podobny krok zdecydowała się także pociecha aktora Piotra Grabowskiego. Matką znanej m.in. z "Belfra" Aleksandry Grabowskiej jest natomiast aktorka Marta Konarska.

Zobacz wideo Są zdecydowanie niepowtarzalne

Aleksandra Grabowska rozwija karierę. Nie miała być aktorką

O Aleksandrze Grabowskiej głośno zrobiło się w 2016 roku za sprawą roli w serialu "Belfer". Od tego czasu na jej koncie pojawiły się kolejne propozycje serialowe. Można ją było oglądać m.in. w "Komisarzu Aleksie", "Zakochanych po uszy" czy "Na dobre i na złe". W ostatnim czasie pojawiła się w polsatowskim serialu "Bracia" oraz produkcji Netfliksa "Forst". Co ciekawe, Aleksandra Grabowska z wykształcenia nie jest aktorką. Studiowała scenografię na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jak się okazuje, jej rodzice nie chcieli, aby poszła w ich ślady.

Moi rodzice dbali o to, żeby nie przyszło mi do głowy aktorstwo. Wychowałam się jednak w teatrze i nie wyobrażam sobie bez niego życia. Bardzo mi odpowiada łączenie aktorstwa filmowego i scenografii wyłącznie teatralnej

- opowiadała w rozmowie z Interią. "Pewnie by się to nie wydarzyło, gdyby nie zbieg okoliczności. Kiedy moi rodzice już odetchnęli z ulgą, dostałam zaproszenie na casting do pierwszego sezonu 'Belfra'.  W jednej chwili okazało się, że jestem w tym zawodzie zakochana! Aktorstwo jest moją totalną miłością i nie umiem bez niego żyć. Przepadłam totalnie" - wyznała. Nie tylko Aleksandra Grabowska przejęła schedę po rodzicach. Zobacz w galerii na górze strony, którzy aktorzy są powiązani w show-biznesie.

Aleksandra GrabowskaAleksandra Grabowska Aleksandra Grabowska, KAPiF

Przyrodnią siostrą Aleksandry Grabowskiej jest córka Anny Dereszowskiej

Piotr Grabowski znany jest m.in. z seriali "Nad rozlewiskiem", "Barwy szczęścia" czy "Leśniczówka". Marta Konarska jest z kolei przede wszystkim aktorką teatralną. Od wielu lat związana jest z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Aktorska para oprócz córki Aleksandry doczekała się także syna Macieja. Małżeństwo zakończyło się jednak rozwodem w 2008 roku. Grabowski związał się w tym czasie z aktorką Anną Dereszowską. Jeszcze w 2008 roku na świat przyszła córka pary, Lena. O relacji aktorów było w mediach bardzo głośno, a w 2009 roku zdecydowali się nawet na wspólny wywiad i sesję dla "Gali". Relacja zakończyła się jednak dość niespodziewanie. Według medialnych doniesień Grabowski i Dereszowska rozstali się po czterech latach.

Wiedziałeś, że Aleksandra Grabowska ma znanych rodziców?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.