Morawiecki starszemu synowi dał nietypowe imię. W Polsce ma je niecałe trzy tys. osób. Jest hitem w Ameryce

Mateusz Morawiecki wraz z żoną Iwoną mają czwórkę dzieci - dwie córki i dwóch synów. Jeden z nich nosi naprawdę wyjątkowe imię.

Ostatnio pisaliśmy o Katarzynie Figurze, która postanowiła nadać swoim córkom nieszablonowe imiona. Mowa o Koko i Kaszmir - aktorka od zawsze chciała, aby jej dzieci były zapamiętane. Skupmy się teraz na męskich imionach. Mateusz Morawiecki uwielbia polskie, tradycyjne imona, ale lubi też takie, które są znane za granicą. Jesteście ciekawi jak nazwał jednego z synów?

Zobacz wideo Figura o nietypowych imionach córek

Mateusz Morawiecki ma syna o oryginalnym imieniu. W Polsce to rzadkość

Były premier jest ojcem Aleksandry, Magdaleny, Ignacego i... Jeremiesza. Na to imię chcemy zwrócić waszą uwagę. W Polsce wciąż uważane jest za niszowe, gdyż nosi je niewiele ponad 2500 osób, w tym oczywiście Jeremiasz Morawiecki. Znacznie częściej spotkamy się z tym imieniem w Ameryce Łacińskiej. Co ciekawe, imię Jeremiasz pochodzi z języka hebrajskiego od Jirme-jahu ("Jahwe, podnieś mnie z nędzy i upadku"), co można tłumaczyć jako "Bóg wyższy". Kojarzymy to imię między innymi z prorokiem Jeremiaszem, twórcą słynnej księgi biblijnej Jeremiasza. Jeremiasz może występować także w zdrobnieniach, na przykład Jeremek czy Remi. Ciekawe, której formy używa były premier, kiedy zwraca się do syna.

Mateusz Morawiecki otworzył się na temat adopcji

W podcaście Żurnalisty polityk opowiedział o swoich doświadczeniach z adopcją. - Przede wszystkim ja jestem wdzięczny tym rodzicom biologicznym, którzy zdecydowali się na to, żeby te dzieciątka urodzić. A poza tym nie ma tutaj dla mnie żadnej różnicy. Może moje starsze dzieciaki się obrażą, ale te młodsze są dla mnie największą miłością mojego życia. Są fantastyczne i to, że stało się tak, tak się życie potoczyło... Przecież bardzo różnie życie się toczy. Mamy kontakt z żoną z różnymi domami dziecka. Z jednym w szczególności, bardzo częsty. Widzimy, jak tam trudno podejmować różne decyzje. Na czym polega opieka nad dziećmi i myśmy w pewnym momencie podjęli taką decyzję i jesteśmy wdzięczni i tym wszystkim, którzy opiekują się tymi dziećmi i tym, którzy podejmują taką decyzję, a nie właśnie inną. (...) Dzieci są przewspaniałe i traktujemy je jak nasze starsze dzieciaki - wyznał. Były premier chroni prywatność dzieci, jednak od czasu do czasu je pokazuje. Zdjęcia Morawieckiego z rodziną znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Mateusz Morawiecki o adopcjiMateusz Morawiecki o adopcji KAPiF.pl

Wolicie polskie czy zagraniczne imiona?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.