"Nie ma już wysokiego tonu". Tak Donald Tusk zmienił się od wyborów. Wystarczyło pół roku

Donald Tusk przez ostatnie pół roku przeszedł prawdziwą metamorfozę. Nie chodzi jednak o zmianę dotyczącą samego wyglądu. Ekspert od mowy ciała dostrzegł inną przemianę.

Donald Tusk to jeden z czołowych polskich polityków. Nawet kiedy zniknął z polskiego rządu i sprawował urząd przewodniczącego Rady Europejskiej, nie dawał o sobie zapomnieć. Skutecznie przypominała o nim wtedy również propagandowa wówczas stacja TVP pod rządami Jacka Kurskiego. Tusk powrócił jednak do polskiej polityki i odniósł sukces - ponownie został premierem. Jeszcze w październiku 2023 roku, podczas kampanii wyborczej, w której konkurował m.in. z Mateuszem Morawieckim podczas debaty w TVP, prezentował się zupełnie inaczej niż obecnie. Zmianę tę dostrzegł Łukasz Kaca, ekspert od mowy ciała.

Zobacz wideo Tusk ostro o Macierewiczu: To jest szkodnik!

Donald Tusk przeszedł metamorfozę, ale nie taką, jak myślicie

Donald Tusk jest pod ciągłym ostrzałem mediów. Na tapet zachowanie obecnego premiera wziął także specjalista od mowy ciała. Łukasz Kaca w rozmowie z Plejadą przyznał, że polityk mocno zmienił się przez pół roku, a więc od czasów, kiedy kandydował na stołek premiera. Tak według eksperta Tusk zachowywał się, kiedy walczył o głosy Polek i Polaków. 

W czasie kampanii widzieliśmy "Donalda Tuska Plus", który działał na wysokim C. W każdym jego wystąpieniu było widać, że uderza - i musi uderzać - w wysokie tony, mocne słowa. Jego wystąpienia były emocjonalnie zaangażowane, w związku z tym jego przekaz był ciut przerysowany

- powiedział Plejadzie. "Tusk wykonywał mocniejsze, szersze gesty i używał dużo bardziej wzniosłych, podniosłych słów, a intonacja jego wypowiedzi była mocniejsza i bardzo poważna" - mogliśmy przeczytać. A jak jest teraz? Polityk nie musi już pobudzać emocji wyborców. Wprost przeciwnie, teraz kiedy objął władzę, stara się uspokajać opinię publiczną. 

Dziś widzimy go dużo spokojniejszego, znowu dużo bardziej pragmatycznego w wypowiedziach. Kiedy się wypowiada, jest spokojniejszy, a jego amplituda emocjonalna jest dużo bardziej spłaszczona. Kiedy mówi, mówi wolniej, bardziej kalkuluje, nie używa już mocniejszych gestów, a jeśli już, to tylko i wyłącznie wtedy, kiedy naprawdę trzeba coś podkreślić. Przede wszystkim nie ma już wysokiego tonu, zamaszystych gestów i dynamiki wypowiedzi, bo nie są już mu potrzebne

- ocenił Kaca. Ekspert od mowy ciała podkreślał też: "Teraz widzimy Donalda Tuska, który do swoich wypowiedzi i wystąpień podchodzi bardziej informacyjnie i bardziej przekazuje wiedzę w sposób efektywny, niż podnosi serce. I to jest największa zmiana, którą widzę". 

Donald Tusk oczami wnuczki

Donald Tusk w przeciwieństwie do swoich kolegów po fachu jest aktywny nie tylko na serwisie X (dawniej Twitter), lecz także na Instagramie. To właśnie tam ociepla swój wizerunek i publikuje prywatne kadry m.in. z wnukami. Teraz pokazał, jak postrzega go jedna z wnuczek. Zobaczcie, jak przedstawiła znanego dziadka na jednym z rysunków.

Jak oceniasz Donalda Tuska jako polityka?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.