Ona miała 40 lat, on o połowę mniej. Owiany tajemnicą związek przetrwał niemal trzy dekady

Elżbieta Zapendowska nigdy nie była szczególnie wylewna na temat prywatnego życia. Jej związek z młodszym o 20 lat partnerem tym bardziej wzbudzał duże zainteresowanie mediów.

Elżbieta Zapendowska od lat jest uznaną krytyczką muzyczną i specjalistką od emisji głosu. W branży dobrze znana była już dużo wcześniej, ale ogólnopolską rozpoznawalność zyskała dzięki roli jurorki w programach muzycznych takich jak "Idol" czy "Must be the music". Mimo dużej popularności Elżbiety Zapendowskiej o partnerze, z którym spędziła prawie 30 lat, do dziś wiadomo niewiele. Rozstali się także po cichu.

Zobacz wideo Szczera odpowiedź

Elżbieta Zapendowska byłego ukochanego poznała, gdy śpiewał w chórkach

Elżbieta Zapendowska w przeszłości była mężatką. Z wypowiedzi na ten temat można wywnioskować, że wyszła za mąż jakiś czas po studiach, a z byłym już mężem w 1975 roku doczekała się córki Olgi. Związek pary nie przetrwał jednak próby czasu i małżeństwo zakończyło się rozwodem. Po rozstaniu byłym partnerom udało się pozostać w przyjacielskich relacjach. Kolejna miłość przyszła do Elżbiety Zapendowskiej pod koniec lat 80. Jak opowiadała na łamach "Vivy", Andrzeja Kruka poznała, gdy występował w chórkach u Ryszarda Rynkowskiego i Maryli Rodowicz. Ona miała wówczas 40 lat, on - 21. "Rozumiemy się, przyjaźnimy, jesteśmy do siebie przywiązani. (...) Teraz zajmuje się głównie moimi sprawami. Jest przewodnikiem, załatwiaczem i kierowcą. I chyba tworzymy dobry związek" - mówiła w wywiadzie w 2015 roku.

Jest niesłychanie cierpliwy i znosi mój despotyzm. Ogląda w telewizji to, co ja, prawie się na ten temat nie kłócimy. (...) Uważam, że mam dużo szczęścia, że tak się wszystko potoczyło. Dziwię się tylko trochę, że ludzie tak kompletnie różni jak my, tak się ze sobą trzymają

- opowiadała o relacji z ukochanym. Elżbieta Zapendowska i Andrzej Kruk trzymali się raczej na uboczu. Choć można znaleźć zdjęcia pary z różnych eventów czy wydarzeń, razem pokazywali się raczej sporadycznie. Ze wspomnianego wywiadu z 2015 roku można dowiedzieć się także, że po latach życia w Warszawie postanowili wynieść się do domu za miastem.

Elżbieta Zapendowska i Andrzej KrukElżbieta Zapendowska i Andrzej Kruk Elżbieta Zapendowska i Andrzej Kruk, KAPiF

Rozstanie Elżbiety Zapendowskiej owiane było tajemnicą

Tym większym zaskoczeniem była informacja o rozstaniu pary. Pojawiła się w mediach krótko po tym, gdy Zapendowska opowiadała o partnerze na łamach dwutygodnika. Jak mogliśmy przeczytać w Plejadzie w 2015 roku, Zapendowska i Kruk razem podjęli decyzję o rozstaniu. "Ela i Andrzej wspólnie podjęli decyzję, że zakończą swój 30-letni związek. Nie chodzi o żadną kłótnię, po prostu oboje doszli do wniosku, że ich miłość przerodziła się w przyjaźń. Chcą pozostać w przyjacielskich relacjach" - cytował portal osobę z bliskiego otoczenia muzycznej ekspertki. Żadne z nich nie komentowało tych doniesień. Ostatnie wspólne Zapendowskiej i Kruka pochodzą z kwietnia 2015 roku. Byli razem widziani na pogrzebie Roberta Leszczyńskiego.

Różnica wieku w związku ma znaczenie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.