Protasiewicz jest w związku z 22-letnią działaczką. Co na to jej mama?

Ostatnio wokół Jacka Protasiewicza jest głośno. Co za tym idzie, media zaczęły interesować się jego życiem prywatnym. Na jaw wyszedł związek posła z 22-letnią działaczką i studentką prawa. Co na to jej mama?

Jacek Protasiewicz to polski polityk. Był posłem na Sejm IV, VIII i IX kadencji, a w latach 2004–2014 europosłem (V, VI i VII kadencji), a w latach 2012–2014 wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. W 2024 został wojewodą dolnośląskim, jednak jego kariera na tym stanowisku nie trwała długo, ponieważ kilka dni temu został odwołany. W latach 2002-2019 był mężem politolożki Patrycji Matusz, z którą ma syna Piotra. Małżeństwo miało rozpaść się przez... politykę.

Zobacz wideo Awantura w Sejmie w sprawie Turowa. Protasiewicz: "To, co rząd wyprawia w sprawie Turowa, to jest dosłownie czeski film!"

Jacek Protasiewicz ujawnił związek z 22-latką. Co na to jej mama?

Cóż, to co doprowadziło do rozpadu związku z żoną, połączyło go z inną kobietą. Od dwóch lat Jacek Protasiewicz ma spotykać się z 22-letnią studentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim i działaczką, Darią Brzezicką. Sam ujawnił ten związek, co wywołało lawinę komentarzy w sieci. Już nie wspominając o tym, że polityk zaczął obrażać wszystkich po kolei (nie tylko z powodu swojej 22-latki) przez co został odwołany ze stanowiska wojewody dolnośląskiego. Dziewczyna w rozmowie z "Super Expressem" podkreśliła, że jest niezwykle zakochana w polityku. Para spotyka się od dwóch lat, a mężczyzna miał nawet poznać mamę działaczki. Jak się okazuje, kobieta kibicuje córce i jej "chłopakowi". 

Moja mama - oczywiście - kibicuje córce, szczególnie że związek trwa już dwa lata. Byliśmy kilka razy u mojej mamy. Poznałam też rodzinę Jacka

- powiedziała tegoroczna kandydatka do Rady miasta stołecznego Warszawy (Brzezickiej nie udało się uzyskać mandatu - dostała jedynie 1615 głosów, co przełożyło się jedynie na 2,85 proc. głosów).

Jacek Protasiewicz spotyka się z 22-latką. Kiedy się widują?

Młoda działaczka i studentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim widuje się z Protasiewiczem w weekendy. Nic dziwnego - oboje zajmując się polityką mogą nie mieć dużo czasu na romansowanie. Warto zaznaczyć, że Brzezicka, zanim zajęła się polityką "na poważnie", doświadczenie zdobywała między innymi w biurze poselskim Hanny Gill-Piątek. W przyszłości dziewczyna chce rozpocząć aplikację adwokacką i zająć się obroną praw dzieci. Więcej zdjęć Jacka Protasiewicza znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Ja na co dzień studiuję w Warszawie, krążymy więc wokół Warszawy i Wrocławia, w ramach czasu wolnego odwiedzamy się w swoich miastach 

- podkreśliła 22-latka.

Czy Daria Brzezicka ma szanse na karierę polityczną?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.