Sablewska i Zellweger twierdziły, że zmieniły rysy twarzy dzięki diecie. Ekspertka o "dietach cud" gwiazd [PLOTEK EXCLUSIVE]

Nie brakuje gwiazd, które swoją niezwykłą metamorfozę, szczególnie tą dotyczącą rysów twarzy, tłumaczyły "dietą cud". Swego czasu Maja Sablewska przekonywała, że za zmianę jej wyglądu odpowiedzialna jest specjalna dieta. Z czasem zdecydowała się ujawnić, że przesadziła z medycyną estetyczną. Zapytaliśmy ekspertkę o "diety cud" gwiazd. - To można rozpoznać - zauważa.

Niewątpliwie zdrowy tryb życia, zwracanie uwagi na posiłki, regularna aktywność fizyczna, suplementacja i wysypianie się pozytywnie wpływają na wygląd skóry. Są jednak gwiazdy, które wyraźną zmianę wyglądu próbowały tłumaczyć "dietą cud". Znani, chętnie prezentując w mediach nienaganną sylwetkę, przekonują równe często o niesamowitej mocy wyeliminowania "tylko jednego" albo "tylko dwóch składników z diety". Czy jest to zdrowie i bezpieczne? O to zapytaliśmy dietetyczkę i terapeutkę holistyczną Milenę Rogowską.  

Zobacz wideo Magda Gessler schudła 12 kilogramów. To zasługa tylko diety?

Sablewska i Zellweger twierdziły, że zmieniły rysy twarzy dzięki diecie. Ekspertka oceniła "diety cud" gwiazd 

Czy warto wierzyć gwiazdom, które mówią, że za ich niezwykłą metamorfozą, szczególnie widoczną na twarzy, stoi nie medycyna estetyczna, a dieta? Kilka la temu fani zarzucali Renée Zellweger, że w pewnym momencie przestała przypominać samą siebie. Aktorka po latach wyznała, że stosuje botoks, czyli wstrzykiwania toksyny botulinowej. Zabieg nie jest inwazyjny i niemalże natychmiast po jego wykonaniu można wrócić do codziennych obowiązków. Maja Sablewska, także po dłuższym czasie zaprzeczania i zasłaniania "dietą cud", przyznała się do korzystania z zabiegów medycyny estetycznej. - Moja twarz jest duża, bo mam tyle wypełniaczy - mówiła jakiś czas temu stylistka w rozmowie z Plotkiem. Dietetyczka i terapeutka holistyczna specjalnie dla nas oceniła "diety zmieniające rysy twarzy" i jak zauważyła, tego typu "odchudzanie" można łatwo dostrzec. - Nie istnieje dieta, która czyni cud od razu. Pozytywne zmiany są widoczne w wyglądzie, ale to zmiana, która objawia się krok po kroku, a w rezultacie to lata zdrowego odżywiania, oczyszczania organizmu, dbania o siebie i ćwiczeń, np. jogi twarzy, masaży - zaznacza dietetyczka i terapeutka holistyczna, którą na Facebooku możecie znaleźć pod nazwą "Milena Melodia Kobiecej Natury". 

Sablewska i Zellweger twierdziły, że zmieniły rysy twarzy dzięki diecie. Ekspertka oceniła 'diety cud' gwiazdSablewska i Zellweger twierdziły, że zmieniły rysy twarzy dzięki diecie. Ekspertka oceniła 'diety cud' gwiazd Sablewska i Zellweger twierdziły, że zmieniły rysy twarzy dzięki diecie. Ekspertka oceniła 'diety cud' gwiazd. Fot. Kapif

W dalszej części rozmowy ekspertka podkreśliła, że "dietą cud" nie powinno być ślepe podążanie za tym, co okazało się skuteczne w przypadku robienia formy u znanych osób, tylko słuchanie swojego organizmu i dbanie o to, jak wyglądają nasz relacje z jedzeniem. - Według mnie "dieta cud" to taka, która jest dobrze dopasowana do danej osoby, zmienia jej życie, podejście do zdrowia, relacje z jedzeniem, a tym samym oczywiście może poprawić i poprawia również wygląd. Gdy robimy coś w zgodzie ze sobą, to zawsze ma to odbicie w naszym wyglądzie, po prostu promieniejemy - dodaje dietetyczka. - Co do wspominanej diety zmieniającej np. rysy twarzy, to zawsze, gdy rezygnujemy z m.in. cukru, jemy zdrowo i odpowiednie ilości, gdy reguluje nam się woda w organizmie, zmieniają się rysy twarzy na bliższe naszej naturze. Jest to pozytywny efekt uboczny każdej zmiany pożywienia na korzystniejsze nam - podsumowała Milena Rogowska.

Na koniec specjalistka powróciła do tematu "diety zmieniającej rysy twarzy". Jak zauważyła, gdy wykażemy się konsekwencją w dbaniu o swój organizm od zewnątrz i wewnątrz, zadbamy o sen i jakość spożywanych posiłków, a także nawodnienie, rysy szybko mogą się zmienić, twarz stanie się smuklejsza, a wszystko dzięki nieinwazyjnym sposobom. Dietetyczka dodaje też, że dieta nie powinna być chwilową zmianą. 

Wierzysz w "dietę zmieniającą rysy twarzy"?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.