Dorota Szelągowska otwarcie o zdrowiu psychicznym. "Cały czas biorę leki"

Dorota Szelągowska nie ukrywa, że w przeszłości zmagała się z nerwicą lekową. Pracowała ze specjalistami. Jak się teraz czuje? W najnowszym wywiadzie ponownie mówiła na temat zdrowia psychicznego.

Dorota Szelągowska od lat przeprowadza metamorfozy wnętrz na ekranach. Programy z jej udziałem cieszą się bardzo dużą popularnością. Ostatnio Szelągowska dołączyła także do składu jury w "MasterChef Nastolatki", gdzie towarzyszą jej Michel Moran i Tomasz Jakubiak. Chociaż może wydawać się, że w życiu Szelągowskiej wszystko dobrze się układa, to jakiś czas temu prezenterka opowiedziała o zdrowiu psychicznym. Wyznała, że nerwica lękowa uziemiła ją w domu i zrobiła z niej "wrak człowieka". - Będę o tym mówić głośno, bo wielu ludzi, bojąc się stygmatyzacji, wciąż wstydzi się przyznać, że ma problemy psychiczne. Nerwica lękowa bierze się głównie z tego, że nie znasz swoich emocji. Kumulujesz je w sobie i gdy w końcu wybuchają, dzieją się rzeczy straszne - mówiła dla Party. W najnowszym wywiadzie Szelągowska ponownie opowiedziała o zdrowiu psychicznym. Miała ważny przekaz.

Zobacz wideo Dorota Szelągowska o nowym partnerze. Pokaże go?

Dorota Szelągowska wciąż bierze leki. "Nie mam zamiaru z nich rezygnować"

W ostatnim wywiadzie dla "Faktu" Dorota Szelągowska wróciła do trudnych chwil. Opowiedziała, co jest kluczowe w leczeniu chorób psychicznych. - Bardzo fajnie, jeżeli ktoś chce się wspomagać ćwiczeniami fizycznymi, dietą i innymi rzeczami. Super, ale wspomagać. Najważniejsza jest dobra farmakologia, dobry terapeuta. Ja cały czas biorę leki i nie mam zamiaru z nich rezygnować. Mam również techniki napinania mięśni, oddychania, ale to tylko jako wspomaganie farmakologii - mówiła dla "Faktu". Szelągowska postanowiła także zaapelować do osób, które słuchają porad osób bez odpowiedniego wykształcenia. - Celebryci z Instagrama nie są psychologami, nie są terapeutami i mogą wskazać jedynie kierunek. Natomiast błagam, idźcie do specjalistów - apelowała. Po więcej zdjęć dotyczących tematu zapraszamy do galerii na górze strony.

 

Dorota Szelągowska o możliwości pracy w TVP. "Chcę zobaczyć, jak ta telewizja będzie się rozwijać"

Jakiś czas temu Dorota Szelągowska udzieliła wywiadu dla Plotka i opowiedziała o tym, czy chciałaby pracować w TVP. - Stacja się zupełnie zmieniła, ale ja jeszcze nie wiem, jaka będzie ta stacja. Przez wiele lat TVP to była reżimowa telewizja po prostu. Ja chcę zobaczyć, jak ta telewizja się będzie rozwijać. Bardzo prosto jest robić czystki, prosto jest mówić, że teraz będzie super. Ja jeszcze nie wiem, jak będzie. Ja bym chciała niezależne telewizje, takie, które mają niezależnych dziennikarzy, które nie boją się dotykać afer, nie boją się punktować hipokryzji, więc zobaczymy - wyjawiła Szelągowska w rozmowie z Plotkiem. ZOBACZ TEŻ: Dorota Szelągowska pokazała kuchnię. Fani zachwycają się podłogą. Spójrzcie też na stół

Dorota SzelągowskaDorota Szelągowska Fot. KAPiF.pl

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy.

Czy Dorota Szelągowska słusznie opowiada publicznie o zdrowiu psychicznym?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.